Патріотична хода центральними вулицями з розгорнутим 50-ти метровим прапором України, вшанування загиблих Героїв біля стіни пам’яті у середмісті, а також розважальна програма на площі Героїв Майдану - 17 серпня у місті Шпола пройшов патріотичний фестиваль “Нація незламних”.
Цього дня зібралося багато шполян, молоді, дітей зі своїми батьками, бабусями та дідусями, жителів сіл громади. Кожен мав змогу обрати різнопланову активність на будь-який смак: атракціони для дітей від “Луна-парку”, свято фарб Холі, ресторан української кухні зі Львова “Гарбуз”, солодощі від “Звенигородської карамелі” та інші цікаві локації. Родзинкою свята став виступ талановитих дітей і колективів Шполянської громади та концерт військового оркестру оперативного командування “Схід” з Дніпра.
Як зазначив Сергій Крикун, керівник компанії “Focus”, яка організовує заходи (від корпоративних до масових фестивалів на відкритих стадіонах), під час війни вони проводять багато івентів.
“Фестиваль “Нація незламних” спрямований на підняття морального духу наших громадян, у поєднанні з благодійністю на потреби українського війська, — каже Сергій, — ця подія комбінований тур, який проводиться на центральних площах міст територіальних громад Черкащини”.
Цьогоріч фестивалі відбулися у трьох містах: Христинівка, Ватутіне та Жашків, їх приурочили до Дня Конституції України.
Далі організатори у співраці з громадами продовжують реалізацію проєкту патріотичного фестивалю “Нація незламних” у громадах Звенигородщини. Запланована програма проходить за графіками — 17 серпня, захід у місті Шпола, присвячений Дню Незалежності України, 18 серпня - на співочому полі у місті Тальне, приурочений до Дня міста. У п’ятницю, 23 серпня, фестиваль організовують до Дня Державного Прапора України на центральній площі міста Звенигородка.
У День Незалежності України, 24 серпня, патріотичний фестиваль відбудеться у місті Мала Виска на Кіровоградщині, розповідає далі керівник івент-компанії “Focus”, і останній, завершальний підсумковий фест туру “Нація незламних” пройде у місті Умань, 25 серпня.
За словами Сергія Крикуна, особливістю фестивалів у різних містах є повністю безкошвний вхід на територію свята. Ключовими елементами програми “Нації незламних” є виступ військового оркестру оперативного командування “Схід” з міста Дніпро. Військові музиканти свій тур присвятили благодійній меті - збору коштів захисникам, які залишаються у тих громадах, де відбувся фестиваль.
“Кошти, які задонатили люди у скриньки, віддаються громадам на реалізацію потреб їхніх військових-земляків. Ми розуміємо, що всі мають свої запити від воїнів і допомагають їм, а ми лиш підтримуємо громади у мілітарній підтримці ЗСУ”, — зазначає пан Сергій.
За його словами, під час фестивалів виступити і розкрити свої творчі таланти мають змогу діти та колективи завдяки співпраці із закладами культури тієї чи іншої громади.
Фестиваль включає різнобарвний і захоплюючий елемент розваг для українських дітей — свято фарб Холі. Такий захід у час війни допомагає малюкам відволіктися ментально від страху і невизначеності, відчути свободу, бавлячись фарбами.
“Ми використовуємо національні кольори державного прапору або місцевої символіки. Таким чином додаємо патріотизму і урізноманітнюємо кольорове дитинство молодшим українцям, — сказав Сергій Крикун.
Організатори фестивалю зазначають, що мають багато приємних відгуків від самих військових та їхніх родин, адже дехто, перебуваючи у відпустці, зміг привести на свято своїх дітей і відпочити. І від цього натхнення працювати стає ще сильнішим. Адже крім свята фарб Холі в реалізації проєкту врахована безліч інших цікавих активностей — розваги на атракціонах Луна-парку, де дітлахи можуть побавитись, пострибати, відчути адреналін, зустріти нових друзів і просто побути поруч зі своїми рідними.
У проєкт додали й смачної родзинки. Запросили смачну кухню зі Львову “Гарбуз”. Привезли до центральної Черкащини західного колориту смаколиків — львівського бограчу та ребер тощо.
“Таким чином різні куточки України переплітаються через смакові особливості української кулінарної спадщини, адже місцеві господарі і господині також беруть участь, бо їжа в Україні скрізь смакота!” — стверджує пан Сергій.
Поряд з цим, на фестивалі розміщують локації з продажем різних виробів від місцевих майстрів громад — творчі та мистецькі вироби умільців.
Зазначимо, що в організаторів фестивалю є одна вимога — заборона алкоголю на святі. Тому жодної точки продажу спиртовмісних напоїв на території заходу - не знайти.
Втім, як каже організатор фестивалю “Нація незламних”, важливим у проведенні подібних фестів є співпраця з представникми міської влади. Тому варто подякувати їм за ініціативу і розуміння місії фестивалю “Нація незламних” — ментальної підтримки дітей України та стійкої армії.
Сергій Крикун зауважив, що за організацію і проведення фестивалів кошти громади не сплачують. Всі витрати забезпечують партнери заходу.
На завершення керівник компанії “Focus” поділився амбітними планами на майбутнє, які хочуть втілити після реалізації проєкту “Нація незламних” у містах і громадах Звенигородщини. Їхня наступна ціль — зібрати 1 млн. грн, щоб кожній громаді дісталось як мінімум по 200 тис. грн на закриття потреб своїх земляків-захисників ЗСУ.
За інформацією Шполянської міської ради завдяки донатам небайдужих жителів громади на фестивалі для потреб ЗСУ зібрано до скриньки ГО «Об'єднані духом» — 15 610 грн, до скриньки БО БФ «Крила» — 165 817 грн.