Колектив Шполянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату надзвичайно стурбований станом справ в частині набору учнів на навчання на 2018-2019 навчальний рік. У школах Шполянської ОТГ була проведена профорієнтаційна робота в 9-х (майбутніх 10-х класах) із залучення учнів на навчання та оволодіння ними робітничими професіями. Педагоги МНВК на батьківських зборах в 9-х класах надали інформацію та роз’яснення про профільну та професійну підготовку учнів, умови навчання.
Але батьки дітей, як зазначають у навчально-виробничому комбінаті, вже були налаштовані вчителями та директорами шкіл на відмову від навчання в МНВК, мотивуючи це тим, що вони вибирають не технологічний, а інший профіль навчання. Хоча нові навчальні програми дозволяють поєднувати вивчення в одному класі 2-х профілів (2-х предметів).
Чому дітям таки варто навчатися у МНВК?
Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат проводить підготовку учнів з таких робітничих професій: оператор комп’ютерного набору; секретар керівника (організації, підприємства, установи); тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1»; водій мототранспортних засобів категорії «А». Також планується відкриття нових сучасних затребуваних профілів навчання, зокрема: майстер манікюру та основи євроремонту.
Шполянський МНВК веде підготовку учнів за ліцензією Міністерства освіти і науки, а також має Сертифікат про державну акредитацію на підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів, виданий Міністерством внутрішніх справ. І такий сертифікат в нашому регіоні має лише цей навчальний заклад.
За рішенням керівництва Шполянської ОТГ всі навчальні витрати, в т.ч. і паливно-мастильні матеріали, які використовуються для водіння навчальної техніки, здійснюються за рахунок ОТГ. Раніше цими витратами обтяжували батьків.
Простежується, що ситуація на ринку праці в Україні різко змінилася. У центрах зайнятості на обліку переважно перебувають громадяни з вищою освітою: економісти, юристи, педаготи. Є багато вакансій на водіїв, трактористів, будівельників.
Звичайно, ніхто не заперечує проти отримання дитиною вищої освіти, але треба бути реалістами: чим більшими професійними знаннями, навичками, вміннями володіє людина, тим легше їй знайти потім роботу будь-де.
Кожен громадянин України має право отримати безкоштовну освіту тільки одну, будь то університет, коледж чи ПТУ. Після навчання в комбінаті, діти не втрачають права здобувати іншу професійну освіту в будь-якому навчальному закладі.
Окрім того, МНВК має досвід профільної підготовки учнів 9-х класів і готовий працювати за програмами професійних проб.
Міжшкільний навчально-виробничий комбінат
НЕ ЗАКРИЮТЬ!
Ширяться «авторитетні чутки», що комбінат скоро закриють. Учні 10-х класів стурбовані, чи зможуть вони закінчити навчання та отримати свідоцтва. Тут своє слово, очевидно, потрібно сказати районній раді та допомогти вирішити питання навчання та підвозу учнів. Адже міжшкільні навчально-виробничі комбінати, за новим Законом України «Про освіту», перебудовують свою роботу і стають міжшкільними ресурсними центрами. Це почали робити і в МНВК, щоб у подальшому на базі комбінату і Шполянського НВК №3 створити професійний ліцей, де в обов’язковому порядку будуть навчатися всі учні, що здобули середню освіту, та не пройшли по балах в академічний ліцей.
Юрій ГЛАДЕНКО