Не витримали процедури: фахівець пояснив, чому у Шполі після кронування можуть іноді гинути дерева

Шполянин Максим Доценко у соцмережах нещодавно порушив тему кронування дерев у місті, викликавши жваве обговорення серед жителів громади. Він висловив занепокоєння станом зелених насаджень після проведення обрізки каштанів на вулиці Соборній, алеї біля поліклініки, дерев поблизу колишньої швейної фабрики на Лозуватській та кленів на Таранця.

Максим Доценко вважає, що варто переходити на європейські стандарти догляду за насадженнями.

"Не схоже, що ці дерева “оживуть” і колись знову стануть гарними. Замість тіні й краси - обрубки вздовж тротуарів. Жорстке кронування псує зовнішній вигляд, послаблює дерева й скорочує їхнє життя. Настав час перейти на європейські стандарти догляду за зеленими насадженнями", - написав пан Доценко.

Головний інженер КП "Благоустрій" Олександр Приблуда пояснює, що кронування провели, аби врятувати хворі та аварійні насадження, але частина з них не витримала процедури.

"Під час огляду зелених насаджень було виявлено значну кількість хворих та аварійних дерев., - розповідає фахівець. - Частина з них перебувала у занедбаному стані й була сильно уражена хворобами. Щоб зберегти стовбури та продовжити життя цих дерев, ми прийняли рішення провести підрізку - кронування. Проте через значне ослаблення деякі дерева не витримали процедури й почали відмирати".

За словами Олександра Приблуди, кронування є однією з поширених практик у догляді за зеленими насадженнями, особливо тоді, коли дерева тривалий час залишалися без належного догляду. Проте він визнає, що старі та хворі насадження не завжди відновлюються після такої процедури.

Коментарі