“Не вийшов з машини – прострелили коліно”: черкаські військові відреагували на заяву Стуженка

Через висловлювання командира бригади Черкаської ТрО Анатолія Стуженка, в прямому ефірі видання 18000, здійнявся скандал у соціальних мережах. Чоловік вважає, що ухилянтам потрібно "прострілювати коліно, якщо не вийшов з машини" на вимогу представників ТЦК. Саме цей фрагмент почали ширити найбільші українські Телеграм-канали.

Анатолій Стуженко вважає, що в країні "граються в демократію", через що військових нібито можуть почати бити.

"Де не зайдеш, всі радять, як відповідати, коли зупиняють машину. Ми дограємося у демократію до такого стану, що нас, військових, скоро будуть ногами штурхати. Повинно так: не вийшов з машини - прострелили коліно. Тільки так. Інакше ми не переможемо. Не можеш, приходиш і кажеш: "Я краще надягну спідницю, але буде шити для військових чи ще щось там робити", - сказав Стуженко.

Якщо не мобілізовувати насильно, каже військовий, росіяни виграють й поженуть українців на війну проти Польщі.

Журналісти Про все запитали у військових, якої вони думки щодо позиції командира бригади.

Військовий із Черкащини Володимир вважає, що командир не повинен такого говорити, адже це матиме негативні наслідки.

"Щоб люди не так боялися мобілізації, щонайменше, до них потрібно з гідністю ставитися, - говорить Володимир. - А ще треба навести порядок в армії, тоді не тікатимуть і не ховатимуться. Він таке сказав, бо відчуває свою безкарність. Він - командир бригади і йому нічого не буде. Комусь це не сподобається, але якби Головнокомандувач мав на них вплив, то подібні командири б такого не говорили. Заїдьте в будь-який госпіталь чи лікарню, де лежать звичайні військові і запитайте, що вони про це все думають. Ті, хто справді воює, ставляться до ситуації в країні трохи не так, як ті, хто "воює" з диванів".

Військовослужбовець, офіцер ЗСУ Ігор переконаний, що кращою мотивацією для мобілізації громадян стане особистий приклад місцевих посадовців та людяне ставлення на всіх рівнях.

"Позиція командира бригади - це його суб'єктивна думка. Але я вважаю, що слова все ж потрібно підбирати. Є Конституція, яку повинен виконувати кожен громадянин України. Якщо чітко написано, що ти повинен прийти до військкомату, стати на облік - виконуй та й все. Але коли зупинили машину й людина відмовляється виходити - чому прострілювати коліно? Це громадянин України. На яких підставах? Я вважаю, що кожен свідомий громадянин має відкрити Конституцію, Закони та виконувати їх. Повага має бути до всіх. Для того, щоб мобілізаційні заходи були жорсткішими, держава спочатку має виконувати свої функції. Люди все бачать: крадіжки на рівні влади, невиконання Законів, хамське ставлення до військових. Спочатку поверніться обличчям до громадян України, а потім вимагайте жорсткіших заходів. Від початку люди йшли захищати свою країну, державу, родину, свою домівку, а не статки чиновників. Тому або вони нехай зупиняють розкрадання, або всі йдуть служити. Особистий приклад для громадян повинен початися з високопосадовців. А то по селах уже позабирали останніх хлопців, а в обласних центрах хтось ходить з фіктивними інвалідностями. Повинна бути мотивація, особистий приклад і ставлення до військових треба змінити. Треба викинути всю "кумівську" радянську систему з військового керівництва країни, а дати можливості молодим, вмотивованим хлопцям, які вміють і хочуть воювати".

В ГУНП Черкаської області журналістам пояснили, що висловлювання Анатолія Стуженка не підпадають під жодну статтю. За словами правоохоронців, почати перевірку можна було б за умови, якби командир погрожував комусь конкретному.

У пресслужбі голови Черкаської ОВА пообіцяли дізнатися думку Ігоря Табурця, водночас зазначивши, що подібні вислови має коментувати командування Стуженка.

Також журналісти поспілкувалися з іншими відомими на Черкащині особистостями, зокрема, військовими, які висловили своє бачення ситуації. Частина з них підтримують Стуженка, частина - не підтримують. Однак на загал захисники коментувати відмовилися.