Невідомі намагалися спалити будинок і автомобіль сільському голові

У ніч з 31 серпня на 1 вересня хату і автомобіль сільського голови села Товмач, активного учасника Революції Гідності і АТО, Сергія Коваля невідомі закидали коктейлями молотова, які, на диво, не загорілися. В разі спалаху шансів для порятунку у багатодітної родини не було. Саме наступного дня найменша донечка пана Сергія збиралася на День знань — до першого класу.
«Чотири коктейлі кинули під хату, ще два — в автомобіль, розбивши скло. Однак вони не загорілись, бо, на щастя, ті, хто кидав, виявились повними дилетантами», — розповідає пан Коваль Інтернет-газеті «Дзвін». Для нього немає таємниці, хто це зробив і чому. «Справа в тому, що в моєму дворі кілька днів стояв поламаний комбайн керівника нашої шполянської самооборони Сергія Кепші. Його вже не один раз намагались відібрати представники одного відомого черкаського «козака і патріота», нам вже доводилось захищати майно від цих бандитських нападів. А вчора вранці до мене додому приїхали молодики, одягнені як самооборонівці, і питали, де комбайн зараз. Я сказав, що його забрав власник. Незадоволені лжесамооборонці поїхали. А вночі напали на хату», — розповів Коваль. Він вже звернувся до прокуратури і міліції із відповідними заявами.

Відомо, що Сергій Коваль свого часу мужньо протистояв режиму Януковича. Журналісти газети «Дзвін» обурються тим, що сьогодні справжні борці за ідею стають об’єктами переслідування з боку «ряжених» козачків, які прагнуть заробити на ситуації, дискредитуючи ідеї Майдану. Тому, на їх думку, до розслідування подібних інцидентів має бути підвищена увага громадськості. А наступного ж дня відбулася зустріч в. о. начальника районного відділу Головного управлянні Міністерства внутрішніх справ України в Чер-каській області Вадима Кутового з членами Народної ради Шполянського району, до якої входить і Сергій Коваль. Вадим Олександрович повідомив про те, що за цим фактом порушено кримінальне провадження за статтею 194 ч. 2 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна). На даний час ведеться слідство, встановлюються особи, причетні до цієї провокації. Справа перебуває на контролі райвідділу та особисто у його керівника.

Юрій ГЛАДЕНКО.