Незабутні враження від неземної краси

На осінніх канікулах учні Васильківського НВК відвідали місто Умань, а саме його візитну картку — Софіївський парк.
Ми їхали туди близько чотирьох годин, але це було варте того, що ми побачили.
Всі діти отримали незабутні враження від природи парку. Розмаїття кольорів осіннього пейзажу надовго запам’ятається. Ми ходили стежками, вкритими жовтим золотом. Збирали червоно-жовте, жовтогаряче, лимонне, помаранчеве, коричневе, зелене листя. Такої краси не можна побачити влітку і тим паче навесні.
Півтори години екскурсовод розповідав нам про історію створення парку, про сім’ю Потоцьких, про будівничих, про відомих відвідувачів, про парк сьогодення.
Нам показали портрети Софії Потоцької та графа Потоцького, розповідали легенди із давньої міфології. Цікава історія й про три камені смутку.
Ми милувалися скульптурами італійських архітекторів, вишуканістю каменів. Слухали дзюрчання струмків і фонтанів.
Незабутньою була подорож на човні єдиною в світі підземною річкою Ахеронт.
Нас вразив фонтан «Змія». Посеред Нижнього ставу з широко роззявленої пащі змії, що звивається на камені, б'ється стовп води. Вода надходить до фонтану самопливним підземним водогоном, викладеним з гранітного тесаного каменю вздовж дороги, яка веде від академії та оранжереї до павільйону Флори.
Ми вмивалися водою з глечика біля статуї богині краси, бо той, хто вмиється, буде дуже гарним та граційним. Трохи далі ми пили воду з невеличкого потічка і вірили, якщо поп’ємо, то станемо творчими натурами, писатимемо гарні вірші.
В парку ще є багато того, чого ми не бачили, тому доручаю це завдання вам, тим, хто в Софіївці ще не був. Завітайте туди, оцініть красу парку, вам неодмінно сподобається!
Всі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.

Анжеліка ЛЕЩЕНКО, учениця 7 класу Васильківського НВК.