Номер російського попа та ікони з царем: у Шполі ще один храм перейшов до ПЦУ

У суботу, 2 вересня, в Шполі громада святого Миколая Чудотворця Православної Церкви України вперше змогла увійти до храму після голосування, яке відбувалося ще у травні цього року.

Про це повідомили на сторінці Черкаської єпархії ПЦУ.

Парафіяни змогли увійти до храму, провести інвентаризацію, а вже ввечері відбулася перша служба українською мовою за участю священників Черкаської єпархії.

"Ми позбулися російської церкви у містечку — це одна боротьба, але лишається ще боротьба за Україну та боротьба за наші душі, тож руки опускати зарано", - сказав настоятель парафії отець Петро Блонський.

Волонтерка Лілія Усик, яка також була присутньою під час інвентаризації, розповідає, що в приміщенні церкви знайшли ікони із зображенням російського царя та російськомовну літературу.

"Ікони царя Ніколая, Ксєнії Петербуржской і рускіх монастирей, молитви за "зємлю расійскую і страну" по "времьі московскому", написи і записи московською, книги московською навіть від 2022 року видання! А чого варті "заяви", по шаблону написані. Чи знайдуться ще шполяни, які скажуть, що це була церква не московська? І це ж вони вже "почистили", не догледіли, не сховали", - розповіла Лілія Усик.

На опублікованих нею світлинах можна побачити заяви деяких прихожан, які просили відспівати їхніх померлих родичів, яких раніше відспівував місцевий священик з ПЦУ. Також люди знайшли номер телефону російського попа з приміткою, коли саме до нього можна телефонувати, зважаючи на московський час.