Новий напрямок у творчості майстрині Інни Вовк

15 вересня 2014 року в читальній залі Шпо-лянської районної центральної бібліотеки відбулася презентація картин з вовни талановитої народної майстрині Інни Вовк. Інну Дмитрівну наділив Господь талантом, який вона виплескує в декоративно-ужитковому мистецтві. Вона вже має значний досвід роботи із текстильною скульптурою; виготовляє іграшки та сувеніри з картону, гіпсу, пап’є-маше; займається декоруванням, флористикою; створює квіти з холодної порцеляни; виготовляє різні обереги: домовички, підкови, ляльки-мотанки. Також є вироби-прикраси з кольорових металів.

Її роботи добре знають не лише в нашому місті та районі, а й поза їх межами. Неодноразово вони експонувалися її роботи в містах Канів, Черкаси, Чигирин, де здобули багатьох шанувальників. Дві персональні виставки майстрині було представлено в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, де Інна Дмитрівна отримала багато щирих і теплих побажань.

В 2013 році Інна Вовк стала лауреатом районної премії імені Івана Гончара, як народний умілець з писанкарства.

Сьогодні Інна Вовк презентувала нові вироби: це картини з вовни, або як ще їх називають вовняний живопис. Це спосіб створення картин з матеріалу, яким служить вовна. Звичайна овеча вовна, тільки спеціальним чином оброблена і пофарбована в різні кольори. Також використовується комбінація вовни з різними матеріалами. Вовняні картини недарма називають теплими картинами, аж ніяк не за те, що ними можна зігрітися в холодний день, загорнувшись як в плед, але споглядаючи їх ми наповнюємося теплотою почуттів і любов’ю, яку безсумнівно вклав в них автор.

Інна Дмитрівна переконана, що захоплення надихає, додає сил і енергії, робить життя пов-нокровним. Кожен митець має свої творчі плани, надії на краще майбутнє. У кожного митця б’ється гаряче серце і полум’яна любов до рідного краю, до України, до великого і прекрасного мистецтва, якому він вірно служить і віддає весь свій талант.

Привітали майстриню перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ірина Береза, керівник апарату райдержадміністрації Любов Бакалина, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Дмитро Вовк, співробітники, працівники районного будинку культури, всі прихильники її таланту.

Ніна КРАВЧЕНКО, методист центральної районної бібліотеки.

Фото Наталії ДАВИДЕНКО