Четвертого березня 2015 року наказом командувача Сухопутних військ Збройних сил України призначено на посаду Шполянського районного військового комісара черкащанина Олександра ТИХОНОВА.
Народився Олександр Тихонов у 1960 році на Сумщині. Закінчив у 1983 році Сизранське вище військове авіаційне училище льотчиків (Росія). Трудовий військовий стаж здобув в Україні. Спочатку служив у Німеччині, потім, у 1987 році долею судилося нести службу в гарячій точці — в Афганістані, а після демобілізації служив в Одеському окрузі м. Березівка-2. Після виходу на пенсію, у 1995 році, отримав квартиру у Черкасах і працював далі у створеному Спілкою ветеранів Афганістану кооперативному будівельному підприємстві. Одружений, має доньку.
Стати вдруге учасником бойових дій, тільки вже як оборонець рідної країни, Олександру Івановичу судилося у 2014 році. І хоча був вже військовим пенсіонером, підполковником запасу, не уявляв собі подальшого життя поза участю в обороні України. Тому був мобілізований у травні минулого року і призначений начальником штабу, першим заступником командира батальйону територіальної оборони «Черкаси» (нині — 14-ий окремий мотопіхотний батальйон), в якому несуть службу і шполяни. Про наших земляків у Олександра Івановича склалося добре враження — відповідальні, мужні, патріотичні. Знайомий і з нашими волонтерами, які неодноразово привозили гуманітарну допомогу до місця ло-калізації батальйону.
— Нині ми завершили другу хвилю четвертої мобілізації, яку виконали на 100%. Починаємо призов строкової служби, — наголошує Олександр Тихонов. — Хочу зазначити, що важливо: хлопці-призовники в зону АТО не йтимуть, вони проходитимуть військову підготовку у військових частинах. В зоні бойових дій я жодного призовника не зустрічав. Мобілізовані — це інша категорія військових. Вони проходять 54 дні вишколу у навчальних центрах, після чого відбувають в зону АТО. Дай Бог, щоб не було повномасштабної війни, бо тільки тоді, коли в усій країні буде введено військовий стан, зміниться підхід до відбору бійців на передову. Дуже сподіваємось, що перемогу здобудемо, не зазнавши наступу ворога на інші території нашої держави.
Сьогодні близько 200 жителів Шполянщини мобілізовано до лав Збройних сил України. Але цей список не містить добровольців, котрі боронять Україну у складі формувань Національної гвардії, ОУН та інших. Але новопризначений районний військовий комісар намагається підтримувати з ними зв’язки, з деякими вже провів зустрічі. Заявив про готовність допомогти ветерану цієї війни, пораненому у боях АТО Віктору Савчуку в реєстрації районної громадської організації воїнів АТО району. Докладаються зусилля на виконання плану залучення транспортних одиниць для потреб зони АТО. До речі, на шість одиниць військової техніки, які досі знаходились на території шполянської автошколи, видано наряд № 247 командира військової частини А0119, генерала-майора О.П. Сергія на їх передачу. Нині 2 одиниці вже відправлено до військової частини, а 2 знаходяться на тех-нічному ремонті.
Не байдужий Олександр Тихонов і до економічного стану Шполянщини, зокрема, прагне сприяти збереженню заводу запасних частин на рівні інформаційного зв’язку по лінії Міноборони. Не останню свою роль вбачає у патріотичному вихованні молоді і всього населення району, піднятті національного духу, на чому неодноразово наголошував і голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
Наталія СТОРЧАК. Фото Віктора КРАВЧЕНКА.