НОВИНИ ПОЛІЦІЇ

За нелегальний обіг зброї — 7 років ув’язнення
Останнім часом нелегальний обіг зброї набрав колосальних масштабів, особливо зі сходу України. Співробітники Шполянського відділення поліції застерігають всіх громадян та осіб, які відвідують зону антитерористичної операції, їх родичів і знайомих від прийняття в подарунок, перевезення чи зберігання будь-яких боєприпасів або їх частин, будь-яких видів зброї.
Це не тільки є кримінально-карним діянням, а й становить небезпеку для вас і оточуючих.

Нагадуємо, що згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України за «Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу» передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

Особи, які добровільно здали правоохоронним органам зброю, бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, що перебували в незаконному обігу, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності.

У разі виявлення підозрілих предметів необхідно терміново повідомити чергову частину Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, телефонувавши за номером «102».

Що потрібно знати про операцію «Нерест»
З 1 квітня по 10 червня 2016 року на території Черкаської області розпочалася широкомасштабна оперативно-профілактична операція «Нерест». Працівники поліції спільно з іншими рибоохоронними організаціями проводять рейди на водоймах, в місцях торгівлі рибою та на автомобільних шляхах з метою виявлення фактів незаконного рибальства, торгівлі рибою та рибною продукцією, а також їх транспортуванням.

Для рибалок-любителів визначені місця та ділянки, де любительський лов дозволений за умови, що ловити можна тільки з берега однією вудкою з одним гачком та одним спінінгом з блешнею, лише у світлу пору доби. Добова норма вилову — не більше трьох кілограмів на одного рибалку. За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову в заборонених місцях порушники притягуватимуться до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення і підлягатимуть штрафу у розмірі 170 грн. Якщо ж лов відбувся забороненими знаряддями лову — сіткою, острогою, павуком, то за таке порушення передбачена відповідальність за частиною 4 статті 85 КУпАП і за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 680 грн.

На порушників, які рибалитимуть в заборонений час та в заборонених місцях чекає відповідальність відповідно до статті 249 (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу від 1700 до 6800 гривень, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

За кожну незаконно виловлену рибину, відповідно до Постанови КМУ №1209 від 21 листопада 2011 року, нараховуються збитки в розмірі: карась сріблястий — 17 грн., білий амур — 255 грн., товстолоб — 255 грн., щука — 340 грн., краснопірка — 68 грн., раки — 25,5 грн.

Шановні громадяни, перед тим як вирушити на рибальство, з’ясуйте чи у дозволені час та місце ловлі ви хочете рибалити, чи дозволені снасті берете з собою і чи ваші дії не завдадуть шкоди природному середовищу.

Обережно, злодії вводять в оману!
Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітників поліції, громадяни продовжують потрапляти на гачок шахраїв. Тому, вкотре звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку сучасних шахраїв.

Нині в обіг ввійшли нові грошові купюри номіналами 100 та 500 гривень, проте жодним державним органом обмін грошей не проводиться!

Тож якщо вам пропонують обміняти наявні купюри на «нові», негайно повідомте до відділення поліції, зателефонувавши за номером 102, або ж дільничного офіцера поліції, який обслуговує ваш населений пункт, і в жодному разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей.

Ірина КУЧЕР, інспектор Шполянського відділення поліції.