Обійшлися без допомоги районної влади

«Шполяночка+» вже повідомляла читачів про ситуацію, яка склалася зі станом комунікацій у селі Лозуватка. Через вихід із ладу насосної системи учні місцевої школи досі навчаються в некомфортних умовах — їдальня та туалети через відсутність води не працюють, а дошкільнята взагалі не відвідують дитсадок. Проблемою мали б опікуватися відповідальні виконавці зі Шполянської райдержадміністрації, однак вони, за словами сільського голови Станіслава Бойка, жодним чином не долучилися до вирішення проблеми.

— Ремонтом насоса ми займалися самі, власними силами намагалися встановити причину його розладу, — розповів Станіслав Миколайович. — Дев’ять разів піднімали й опускали насос. Пізніше нарешті виявили пошкодження труб в комунікаціях. Сподіваємось, що відремонтувавши всі пориви, система водопостачання належно запрацює. До того ж, уже власними силами і каналізацію дитсадка нову викопали. Прикро, що ці роботи затяглися в часі, але добре, що все вирішується позитивно.

Цей приклад стає ще одним аргументом для пришвидшення реформи децентралізації, коли саме на місцях мають прийматися рішення. Тож місцева влада повинна отримати всі повноваження і ресурси для вирішення всіх господарських питань. Бо в цьому заінтересовані саме жителі села, а не чиновники з району, чи, тим паче, із вищих органів влади.

Наталія ДАВИДЕНКО