Верховна Рада прийняла
Державний бюджет на 2017 рік
Верховна Рада України в ніч на 21 грудня прийняла в цілому підготовлений урядом проект державного бюджету на 2017 рік з дефіцитом 3% і закладеним зростанням економіки також в 3%. За проект закону про державний бюджет (№ 5000) проголосували 274 при необхідних 226.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав: «Ми почали чесний процес формування бюджету на 2017 рік, ми вчасно його подали в парламент, ми провели перше читання. Ми опрацьовували бюджет з 15 вересня». Глава уряду підкреслював, що голосування проти бюджету — це голосування за знищення України і проти підвищення зарплат і розвитку держави.
Як повідомляв УНІАН, на початку листопада Кабінет міністрів України подав на розгляд Верховної Ради проект Державного бюджету на 2017 рік до другого читання. Доходи Держбюджету встановлені в сумі 721,4 млрд. грн., що на 15,1 млрд. грн. більше показника за попереднім проектом. Витрати в оновленому проекті встановлені в сумі 790,4 млрд. грн., що також на 15,1 млрд. грн. більше попереднього показника. Граничний рівень дефіциту залишається на колишньому рівні — 77,5 млрд. грн.
Основою для розрахунку показників Держбюджету на 2017 рік став макроекономічний прогноз, який передбачає зростання реального ВВП на 3%, зростання номінального ВВП до 2,585 трлн. грн., споживчу інфляцію до кінця року на рівні 8,1%.
Кабмін ухвалив рішення
по «Приватбанку»
на прохання акціонерів
Кабінет міністрів прийняв рішення про націоналізацію «Приватбанку» на прохання акціонерів банку. Про це у своєму зверненні заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «Беручи до уваги лист акціонерів банку, які звернулися до держави з проханням їх добровільного передання банку у власність держави, в тому числі, враховуючи рішення РНБО, Кабмін ухвалив рішення про націоналізацію», — заявив Гройсман. За його словами, держава стала 100%-им власником «Приватбанку». «Ми прийняли це рішення, керуючись тим, щоб забезпечити стабільність банківської системи України і захистити гроші громадян», — сказав голова уряду.
Як зазначив Гройсман, за оцінками НБУ, резерв між сформованими та кредитними ризиками станом на грудень сягнув майже 150 мільярдів гривень, що поставило під загрозу подальше обслуговування клієнтів банку.
«Ситуація з «Приватбанком» могла мати вкрай негативні наслідки для економіки України. Своїм рішенням ми захистили майже 20 мільйонів клієнтів банку і також фінансову стабільність нашої держави», — заявив прем'єр.
Як відомо, ввечері 18 грудня Кабінет міністрів та Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію «Приватбанку». Нагадаємо, 16 грудня Кабінет міністрів України змінив процедуру націоналізації банків.
Ціни на електроенергію
в 2017 році знизяться на 15%
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), прийняла рішення знизити в 2017 році оптово-ринкові ціни (ОРЦ) на електроенергію на 15%. Інформація про це розміщена на сайті Кабінету міністрів. ОРЦ на електроенергію з січня зменшиться на 10% до 1341,57 грн. за 1 МВт/год. (без ПДВ). З 1 квітня цей показник знизиться ще на 5,8% — до 1263,76 грн. за 1 МВт/год. (без ПДВ). Загальне зниження ОРЦ від чинного рівня (1490,63 грн. за 1 МВт / год. (без ПДВ) складе 15,2%.
Рішення прийнято на підставі затвердженого міністром енергетики та вугільної промисловості України прогнозного балансу електроенергії об'єднаної електроенергетичної системи України на 2017 рік.
Нагадаємо, що з першого вересня 2016 року ціни на електроенергію для населення зросли на 25%.