ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Президент затвердив
План проведення багатонаціональних навчань ЗСУ у 2017 році

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив план проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних сил України на території нашої держави та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2017 рік. Документом також визначається порядок допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України у поточному році для участі у зазначених навчаннях.

Згідно із затвердженим главою держави Планом, у січні-грудні 2017 року на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях у рамках військового співробітництва буде допущено до 3000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів Сполучених Штатів Америки, інших держав — членів НАТО та держав — учасниць програми «Партнерство заради миру» на строк до 365 діб.

До 2500 військовослужбовців Сполучених Штатів Америки, інших держав — членів НАТО та держав — учасниць програми «Партнерство заради миру» з озброєнням і військовою технікою, до 10 кораблів, до 5 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів, до 60 одиниць колісної техніки допускатимуться на строк до 25 діб у липні-вересні 2017 року в рамках українсько-американського навчання «Сі Бриз-2017».

Крім того, для участі в українсько-американському навчанні «Репід Трайдент-2017» будуть допущені до 2000 військовослужбовців Сполучених Штатів Америки, інших держав — членів НАТО та держав — учасниць програми «Партнерство заради миру» з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків, до 10 вертольотів на строк до 25 діб у червні – листопаді.

Глава держави також підписав Закон України № 1826-VIII «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2017 році для участі в багатонаціональних навчаннях» від 19 січня цього року, яким Верховна Рада погодила відповідне рішення Президента.

Проведення багатонаціональних військових навчань заплановано задля підтримки на належному рівні обороноздатності держави, боєздатності Збройних Сил України, інших військових форму-вань. Такі навчання проводяться з урахуванням зобов’язань України відповідно до міжнародних угод у військовій сфері.

Міжвідомчі робочі групи
із забезпечення підвищення мінімальної зарплати вже
працюють у кожній області
До складу груп входять заступники глав ОДА, представники місцевих департаментів освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, територіальних підрозділів Пенсійного фонду, податкової, Державної служби праці, — повідомляє «Урядовий портал». Метою обласних робочих груп є миттєве реагування на будь-які скарги щодо керівників підприємств, які не виконують рішення уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати.

Згідно з рішенням Міжвідомчої робочої групи, Мінсоцполітики спільно з урядовим контактним центром посилять роботу щодо систематизації та реагування на звернення громадян щодо порушення їхніх трудових прав, які надходять за телефоном «гарячої лінії» 15-45.

Також, за дорученням віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, Державна служба з питань праці до наступного засідання уряду завершить підготовку порядку проведення перевірок підприємств щодо виконання ними рішень уряду про підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн.

За словами Павла Розенка, документ, окрім визначення порядку власне перевірок, повинен передбачати механізми запобігання корупційним діям з боку інспекторів Держпраці під час проведення перевірок. «Перевірки не можуть стати інструментом тиску на добросовісних керівників підприємств, а документ, який має бути представлений вже на найближчому засіданні уряду, повинен містити запобіжники від проявів корупції з боку самих інспекторів», — наголосив Павло Розенко.