ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Президент України заявив,
що в Україні немає антитерористичної операції,
є лише факт російської агресії
Є лише агресія Росії проти незалежної та суверенної України. Про це 27 жовтня заявив Президент України Петро Порошенко під час свого виступу на конференції з нагоди 440-річчя Острозької академії, передає 5 канал. «У нас немає ніякого АТО, у нас є агресія Російської Федерації проти суверенної, незалежної нашої держави. Коли я був обраний президентом, то про це ще дуже сором’язливо говорили, і ключове моє завдання було, щоб це визнав світ — факт агресії. Це не просто задовольняє наше право на правду, а це має відповідні юридичні наслідки. Я можу привітати вас, бо головна мета росіян була продемонструвати ситуацію, коли це є внутрішній конфлікт всередині України, а «ми готові бути посередниками». Ми не дали їм цього зробити», — наголосив Президент. За словами глави держави, під час його візиту до Норвегії у спільній міжнародній заяві президента України та прем’єр-міністра Норвегії було названо — агресія Російської Федерації проти України. «Після добре скоординованої роботи наших дипломатів в резолюції ПАРЄ чітко наголошено — агресія Російської Федерації проти України. Зараз під час консультацій з керівництвом Європейського Союзу, впевнений у тому, що ми розповсюдимо застосування цього терміну», — додав Петро Порошенко.

Зазначимо, що крім військових, на сході України проти Збройних сил України воюють понад 30000 найманців та близько 7000 кадрових російських військових.

Одним із головних завдань уряду
на найближчу перспективу
є проведення осучаснення пенсій
Уряд сьогодні став на шлях поступового і ефективного збільшення всіх соцстандартів і одним із головних завдань уряду на найближчу перспективу є проведення осучаснення пенсій. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

— Зараз ми піднімали лише мінімальний розмір пенсії і підвищення відбувалося лише для тих пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від мінімальної. Це приблизно 7 млн пенсіонерів, — сказав він. Для всіх інших категорій пенсіонерів підвищення не відбувалося протягом останніх трьох років.

— Тому одним із головних завдань уряду на найближчу перспективу є проведення осучаснення пенсій цим людям, — зазначив Павло Розенко. Одним із джерел додаткового фінансового ресурсу для Пенсійного фонду України він назвав доходи від підвищення мінімальної заробітної плати.

— Потрібно розуміти, що збільшення заробітних плат призводить до збільшення доходів Пенсійного фонду. За моєю оцінкою, додатковий ресурс ПФ на першому етапі складе щонайменше 7—10 млрд. грн., — зауважив віце-прем’єр-міністр.

Понад 3 млн. тонн зернових
зібрали аграрії Черкащини
Аграрії області намолотили вже 3,1 млн. тонн зернових із середньою врожайністю 60,8 ц/га. Зауважимо, минулоріч вона становила 55,7 ц/га.

— Черкаські аграрії вкотре доводять неабияку відданість своїй справі та професіоналізм, — каже перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. — Усупереч погоднім примхам наші аграрії добре організували роботу. Відтак Черкащина залишається в лідерах за урожайністю. А цього року вона навіть вища за торішню. Натепер поміж кращих: господарства Канівщини — 70,2 ц/га, Чорнобаївщини — 67,7 ц/га, та Золотоніщини — 65,4 ц/га. Збір урожаю проходить організовано, а темпи — вищі за минулорічні.

Зазначимо, нині триває збір сої, соняшника та кукурудзи на зерно, якої намолочено 1,5 млн. тонн. Також накопано 275,7 тис. тонн цукрових буряків із середньою урожайністю 422,5 ц/га.