ОФІЦІЙНІ НОВИНИ Кожна третя пісня в ефірі буде українською

Кожна третя пісня в ефірі буде українською
За законопроект №3822-Д за основу та в цілому 16 червня проголосували 268 народних обранців. Відтепер телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених впродовж доби, зокрема, не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7-ої до 14-ої години та з 15-ої до 22-ої години.

Після введення документа в дію перевага у видачі ліцензій надаватиметься тим радіостанціям, які погодяться збільшити частку україномовного продукту на 5% і більше.
Виступаючи напередодні прийняття закону, голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила: «Ми дійшли згоди, що кожна третя пісня в українському ефірі буде українською».

Верховна Рада України просить у Вселенського патріарха незалежності церкви від РПЦ
Верховна Рада ухвалила звернення до Вселенського патріарха із проханням надати автокефалію Православній церкві в Україні. «За» проголосували 245 народних депутатів, які просять визнати не чинним акт 1686 року як такий, що був ухвалений з порушенням священних канонів Православної церкви. Крім того, депутати просять взяти активну участь у подоланні наслідків церковного поділу шляхом скликання під егідою Вселенського патріархату Всеукраїнського об’єднавчого собору, який би вирішив усі суперечливі питання та об’єднав українське православ’я. Проти ухвалення цього звернення проголосували 14 народних депутатів, 11 з яких — члени фракції «Опозиційного блоку».