Онлайн-навчання та онлайн-лінійка: для шполянських учнів пролунав останній дзвоник

«Останній дзвоник» і радісний, і сумний

Як і все навчання, останній дзвоник також проходив онлайн. Так, окрім святкових ZOOM-зустрічей, шполянські учителі та учні вітали один одного у групах, надсилали листівки, створювали колажі, відеофільми про проведений час у школі та влаштовували міні-пікніки на природі.

Для одних випускників спогади про проведене свято у такий спосіб згадується з сумом, для інших воно  виявилося радісним.

— Останній дзвоник та випускний проходив онлайн. Удома я відкрила відео, подивилась і закрила. Шкода, що все так склалось, адже ми чекали цього дня 11 років. Йшли пліч-о-пліч з однокласниками, стали справді рідними. І у вечір прощання ми сидимо вдома. Ми уявляли себе у неймовірних випускних вбраннях, вчили вальс, але не склалось, —  ділиться своїми емоціями випускниця Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 - гімназія» Даша Курінна.

Учениця Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Надія Олійник  дуже рада, що з’явилась пропозиція і дозволили записати лінійку на відео.

— По-перше, це велика пам’ять на багато років. По-друге, приємно чути вітання від вчителів і однокласників. До того ж, розумієш, що більше ми не збиратимемось щодня в одному класі, — каже випускниця. – Нам дозволили записати лінійку на відео, пролунав останній дзвінок. Шкода, звичайно, що лінійка проходила не для всіх учнів, а лише для випускників. Зараз я теж вдячна, що нам дозволили консультації, які будуть проходити в школах до самого ЗНО. Також маємо надію, що хоч якийсь випускний, але все ж буде.

Під час останнього онлайн-дзвоника директори шкіл звернулися до учнів і їхніх батьків зі словами подяки за  титанічну працю, за терпіння, розуміння, конструктивну критику та все, що вони проявили під час дистанційного навчання.

– Не все у нас було так, як книжка пише. Але всі разом ми вчилися. Я вважаю, що рік закінчили гідно,– зазначив під час свого онлайн-привітання директор Шполянської школи №2-ліцею Олександр Гончар. – Гадаю, ви вже зрозуміли, що 12 березня — це та точка невороття, яку ми пройшли. Як колись, вже не буде. І кожен наступний карантин — автоматичний початок дистанційного навчання. Тож поки є час, я закликаю всіх вас максимально мобілізувати свої матеріальні та інтелектуальні ресурси задля того, щоб покращити наше з вами дистанційне середовище.

Олександр Анатолійович побажав учням здоров’я, драйвового та позитивного настрою. А випускникам –   внутрішньої зібраності, спокою, успішної здачі ЗНО та вступ до омріяного вишу.

За даними Міносвіти, до 1 липня має бути завершений навчальний рік; до 15 червня школи завершують оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень; упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

 Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після завершення ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1–8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.