Опалення в матусівських школах виявилось дорожчим, ніж в Києві. До сільради знову навідались із обшуками

Минулого тижня в сілській раді Матусівської ОТГ знову проводили обшуки. Причиною слідчих дій стало нове кримінальне провадження. Його було відкрито за фактом "захмарних" тарифів на теплопостачання в матусівські школи місцевим підприємством.

Про це інформує обласне видання "Про все".

15-го жовтня поліція разом з працівниками прокуратури знову навідалися до Матусівської сільської ради ОТГ з новими постановами на обшук. Як стало відомо нашим журналістам, правоохоронцями нещодавно було відкрито ще одне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди). 

Санкція статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на строк від трьох до шести років. 

- Обшуки проводяться в рамках здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом ймовірного зловживання службовим становищем посадовими особами сільської ради та одного з приватних підприємств під час встановлення тарифів на теплову енергію для потреб освітніх закладів, що фінансуються з бюджету. На підставі ухвали суду правоохоронці перевіряють відповідні документи, в тому числі договори купівлі-продажу теплоенергії. Процесуальне керівництво забезпечується прокурорами Смілянської місцевої прокуратури, -  повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.

працівники ДСР під час обшуків в Матусівській сілській раді

Слід зауважити, що вказане провадження може бути вже п’ятим лише за останні півроку, яке відкрите за фактом виявлених порушень чиновниками апарату ОТГ.

Із власних джерел стало відомо, що підставою для нових обшуків стали можливі порушення з боку сільської ради при закупівлі теплоносіїв у місцевого підприємця (ПП “Тепло-М” - ред.), родину якого в громаді вважають "наближеною" до керівництва ОТГ.

Оскільки правоохоронці не поспішають розкривати деталі виявлених порушень, ми вирішили самотужки дослідити ситуацію, що виникла. 

За даними офіційного майданчику електронної системи публічних закупівель України “ProZorro” за останні два роки Матусівська сільська рада сплатила приватному підприємству “Тепло-М” майже 4 мільйони гривень за послуги з надання теплової енергії. За даними ресурсу, придбане тепло було передбачене для двох матусівських шкіл.

фрагмент договору про опалення в 2019 році

Ймовірно, слідчих поліції і прокуратури зацікавив той факт, що опалення в невеличкому Матусові вийшло значно дорожчим, ніж Києві. 

фрагмент договору про опалення в 2020 році

Згідно укладеного договору між сільською радою ОТГ і підприємством,  у 2020-му році вартість однієї гігакалорії (одиниця виміру тепла) коштувала громаді 1 тисячу 931 гривню і 20 копійок, а в 2019-му - 2 тисячі 305 гривень. В той же час, з 2018-го і до цього часу такий же тариф у Києві становить 1654 гривні(!).

вартість опалення в Києві

Громаді Матусова така “тепла” послуга за два роки коштувала майже 3,7 мільйона гривень і на відміну від киян, матусяни зі своїх податків мали платити ще й ПДВ, як це було передбачено укладеною угодою.

Чим керувалися чиновники сільської ради, коли йшли на такі відверто високі тарифи достеменно невідомо. Однак, за твердженням окремих жителів Матусова, керівництво апарату ОТГ має доволі "теплі стосунки" із керівниками підприємства-постачальника тепла. 

підприємства, зареєстровані в будівлі сільської ради ОТГ

За даними ресурсу “Clarity-project”, керівником підприємства є Кравченко Володимир Іванович - співзасновник іншого відомого матусівського підприємства “Ольвія”, яке очолює, ймовірно, батько “тепловика” Іван Кравченко. У приватних розмовах із журналістами жителі Матусова називають підприємців “справжніми власниками села”, посилаючись на їх вплив на діючого голову ОТГ Василя Колісника. Такі припущення можуть бути пов’язані з тим, що ряд підприємств, керівниками або співзасновниками якого є члени родини Кравченків, розміщені в одній будівлі з апаратом сільської ради ОТГ. Крім того, в ряді резонансних скандалів цього року в громаді згадувались персони підприємців.

Родина Кравченків гостро відреагувала на публікації журналістів щодо можливої причетності до скандалу про підробку заповітів в Матусівській ОТГ і, навіть, подала до суду, вимагаючи компенсації в розмірі одного мільйона гривень за нанесену образу. В той же час, їх інтереси в суді відстоюють юристи адвокатського бюро «Кулик і Альянс Партнерів» з Чернігова, яке нещодавно отримувало з бюджету Матусівської ОТГ плату за надання юридичних послуг. Адвокати цього бюро також відстоюють деяких кандидатів в депутати ОТГ в судах різного рівня.

Що стосується проведених слідчих дій, то про їх підсумки в прокуратурі чи в поліції поки не повідомлялося. Утім, варто сподіватися, що правоохоронці знайдуть винних у вчиненому кримінальному правопорушенні, зважаючи на те, що повідомлення про порушення законності у Матусівській громаді постійно перебувають в інформаційному просторі та обговорюються жителями Шполянщини. 

Нагадаємо, 27-го серпня правоохоронцями в ході обшуку в Матусівській сільській раді було вилучено ряд документів, які можуть бути пов’язані із ймовірним самовільним захопленням декількох десятків гектарів землі місцевим фермерським господарством. Також в кабінеті секретаря сільської ради слідчими було виявлено оригінал заповіту, складений із ймовірним порушенням Закону та… 9 паспортів давно померлих селян, які мали б вже давно бути знищеними.