Оригінальне захоплення бухгалтера Лариси Ляшенко

Той, хто висловив думку, що бухгалтери ― люди, які витають лише у своєму світі цифр та звітів, дуже поми­лявся. І вкотре розвіяти такі думки допомогло знайомство з молодим головним бух­галтером новоствореного в районі підприємства ― ко­мунального закладу «Шпо­лянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» районної ради — Ларисою Ляшенко.

Фахову освіту Лари­са Валеріївна здобувала в Уманському державно­му аграрному університеті. Свого часу їй, як молодому спеціалістові, через брак стажу, важко було знайти роботу. Тож доводилось по­трудитись у різних сферах. А першим робочим місцем за спеціальністю став для Лари­си Валеріївни відділ культу­ри, де усім практичним пре­мудростям бухгалтерської справи вона навчалася у вже досвідченого фахівця Зінаїди Володимирівни Попіленко, яку тоді змінила на посаді го­ловного бухгалтера відділу і яку вважає своїм наставни­ком.

Посада головного бухгал­тера центру первинної медико-санітарної допомоги, яку Лариса Валеріївна обіймає півтора року, вимагає високої відповідальності,багатьом її тонкощам молодому керівникові структурного підрозділу доводиться ще вчитися. І коли після напру­женого робочого дня в голові ще довго пульсують циф­ри, хобі, якому пані Лариса віддає увесь свій вільний час, допомагає розслабити­ся, відпочити, реалізувати всі свої творчі ідеї.

Колеги, друзі та знайомі Лариси Ляшенко вже зна­ють про її захоплення скрапбукінгом, бо часто от­римують до свят оригінальні подарунки, власноруч виготовлені пані Ларисою, і навіть замовляють у неї такі для своїх рідних чи друзів.

― Чому саме скрапбукінг? ― запитую у Лариси Валеріївни.

― Я спробувала різні види декоративно ужитково­го мистецтва. Та все якось не могла знайти те, що на­довго захопило б мене. А коли перебувала у відпустці по догляду за сином Глібом, вирішила оформити його пер­ший фотоальбом. Потім був наступний, до річниці з дня його народження, потім ще і ще, ― розповідає майстри­ня. ― Я так захопилась цим, що почала детальніше вивча­ти цю техніку через Інтернет, познайомилась там з май­страми скрапбукінгу, ми і нині обмінюємось інформацією, новинками, ідеями. Щоразу хотілося зробити щось нове і оригінальне.

Крім виготовлення оригінальних альбомів, святко­вих листівок, скриньок в цій техніці, Лариса Валеріївна займається декоративним паперовим оформленням бенкетів, присвячених нині модним тематичним весіллям (наприклад, зараз на замовлення готує паперові декорації до «персиково­го»), ювілеяміт.д., для яки хвиготовляє запрошення ручноїроботи, візитки, бутоньєрки, подарункові конверти, святкові композиціїі такими оригінальними де­талями вносить у святкове дійств оособливу атмосферу неповторностіі вишуканості. Вона отримує замовлення з різних областей України, найбільше із Західної, де така техніка більше відома і цінується. Матеріали для виготовлення та декору своїх виробів, інструменти, замовляє через Інтернет та купує у художньому салоні обласного центру.

І як же не захоплюватися такими авторськими робота­ми, якщо кожна з них ― це високопрофесійний витвір мистецтва, що вимагає зосередженості, ретельності, терплячості, старанності, фантазії та гарного смаку.

І, що є дуже важливим моментом в роботі, у кожен свій виріб майстриня вкладає часточку душі, посилає до­бро та позитивну енергію. Саме такий подарунок додає приємних емоцій, радості і захоплення.

― Я люблю те, що тво­рю,― каже пані Лариса. ― І безмежно щаслива, коли мої роботи подобаються тим, для кого вони призначені.

Лариса БАЧИНСЬКА.

Скрапбукінг — це один із видів так званого хенд-мейду (речі, створені власноруч). Він полягає у виготовленні та оформленні фотоальбомів чи окремих фотографій. Сьогодні до скрапбукінгу відносять і виготовлення привітальних листівок, конвертів, записників.

Історія скрапбукінгу іде із давніх часів: перша згадка про нього з’явилася в Англії у 1598 році. Тоді набуло популярності вклеювання марок, фотографій, цікавих афоризмів, статей до книги із порожніми сторінками.