19 червня у Київській Школі Економіки відбулася панельна дискусія на тему: «Значення людського капіталу для забезпечення сталого економічного розвитку України», у якій взяли участь міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, науковці, представники організацій громадянського суспільства, журналісти та всі, хто прагне зробити внесок у вироблення політики, спрямованої на людський розвиток та узгодження перспективного бачення ролі людського капіталу у розбудові сучасної моделі економіки України. У заході брала участь і кореспондент газети «Шполяночка+» Наталія Давиденко.
«Близько 50% нинішніх робочих місць не будуть існувати вже через 20 років. Таку впевненість висловив міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета під час дискусії. «Я впевнений, що близько 50% нинішніх робочих місць не будуть існувати вже через 20 років. Це стосується практично всіх нас, всіх наших посад, всієї країни. Це 21 століття. Тому найважливішим є питання: яким повинен бути людський капітал і що мені, як міністру, потрібно робити у цій сфері», — сказав Павло Шеремета.
На заході наголошувалось: в умовах глобальних тенденцій переходу до постіндустріального суспільства відбувається посилення ролі людського капіталу, що вимагає переосмислення шляхів забезпечення сталого розвитку економіки України. У цьому контексті зміцнення людського капіталу — одне з першочергових завдань, яке здатне забезпечити зміни у якості економічного зростання в Україні. Зокрема, заступник координатора системи ООН в Україні Ініта Пауловіча окреслила чотири напрямки, в яких має відбутися прогрес: доступ до якісної освіти, якість життя людини (здоров’я і благополуччя), якісні умови праці, сприятливе середовище. «Україна має шанс заявити про себе і ООН готова допомогти їй у цьому» — наголосила пані Ініта.
За результатами панельної дискусії будуть вироблені рекомендації щодо підходів до посилення людського капіталу України, започатковано конкурс наукових робіт з цієї теми та ініційована інформаційна кампанія, щоб привернути увагу суспільства до актуальності порушених питань.