Перший сніп обмолочено

10 липня біля знаку Географічного центру України святковими заходами  відзначили початок жнив  на Черкащині.

З давніх давен так повелося, що матінка-земля віддає нам свій найцінніший скарб, який був завжди найбільшим багатством нашого народу. Новою  традицією  на Черкащині вже кілька років поспіль є свято обмолоту першого снопа. Нинішнього року воно проводилося на Шполянщині, біля пам’ятного знаку «Географічний центр України» за участі делегацій сусідніх районів.

Присутній на святі начальник управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Колодка привітав усіх зі святом і побажав щедрих врожаїв нинішнього року.

—Область розпочала збирання врожаю. І хоча  із 250 тисяч гектарів озимих і ранніх ярих культур, які потрібно зібрати,  на сьогодні змолочено лише 8 тис. га, таперший показник врожайності вже втішає — 44 ц/га— він набагато кращий,ніж минулого 2017 року, — зазначив Ігор Леонідович.—

Тому сьогодні завдання аграріїв зробити все від них залежне,щоб увесь хліб був зібраний і лежав у коморі, щоб наш черкаський коровай був запашним, наповнений  любов’ю і добром.

Початок жнив освятило духовенство Української православної церкви Київського патріархату Шполянщини  — протоієрей Дмитро Горовенко та ієрей Роман Саломатін.

По завершенню благословення керівники району та області  зробили  перший зажинок та перший укіс.

У нашого народу є давня традиція: зібравши перший сніп – віншувати. славити зерно.Його ставили в хаті на покуті під образи як оберіг усієї родини та символ її благополуччя. Після завершення жнив сніп ховали у комору, аби на Святвечір уже як дідуха занести у хату. Навесні  ж обмолочували і цим зерном засівали першу гінку — борозну.

Свято зажинків завершилося українськими піснями, частуванням гостей  короваєм, який,як запевняли, встигли  вже спекти із борошна нового врожаю.

У дійстві взяла участь керівник соціальних проектів Миронівського комбінату хлібопродуктів, громадський діяч Ірина Ванникова, яка поділилася своїми враженнями на своїй сторінці у «Фейсбуці»: «Зажинки — це не просто свято, а нагадування про те, що хліб — усьому голова. З дитинства нас вчать із великою пошаною ставитися до кожної зернини з колосочка та кожної крихти з окрайця. У духмяному, м’якому та гарячому, наче українська душа, буханці криється тисячолітня історія нашої країни. Істина про те, якщо буде хліб, то буде Україна, актуальна й сьогодні. Адже, без перебільшення, наша країна годує чи не всю планету. Нам є чим і ким пишатися. Тому я з превеликим задоволенням привітала всю громаду, яка зібралася на зажинках, та побажала їм життя в достатку, аби щедрий урожай наповнював їхні комори. Як частинку до добробуту подарувала Мар’янівському НВК ноутбук. А під час зажинків першого снопа на поле прилетів і сів лелека — це знак того, що Черкащина і вся Україна таки буде в достатку! Я в це вірю!»

Лариса БАЧИНСЬКА