Нагадаємо, що Перспективний план формування територій громад Черкаської області не був затверджений на сесії обласної ради у вересні, тож нині він доопрацьовується, враховуючи зауваження депутатів.
— Процедура об’єднання або приєднання має відбуватися чітко та в рамках законодавства, – наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — Кожна територія має пройти всі етапи, обов’язково провести громадські обговорення та закріпити їх протоколами, а також ухвалити необхідні рішення. Ми розробляємо перспективний план, забезпечуємо організаційну підтримку та інформаційно-просвітницьке сприяння добровільному об’єднанню та приєднанню територіальних громад. Враховані звернення депутатів обласної ради, рішення та звернення міських, селищних, сільських рад, які ми ретельно аналізували, — сказав Юрій Ткаченко. — Перспективний план формування територій громад не є догмою, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні. Він не зможе влаштувати абсолютно всіх. Це треба сприйняти, як факт, і не маніпулювати. У разі створення громад, не передбачених у Перспективному плані, ми пропонуватимемо зміни до нього, як це неодноразово було досі. Перспективний план не обмежує людей, а навпаки — розширює їхні можливості та підтверджує права.
На цьому тижні в ОДА ще приймають пропозиції та напрацьовують зміни до Перспективного плану. Потім голова ОДА ініціюватиме проведення позачергової сесії обласної ради.
Зазначимо, що натепер на Черкащині вже створено 26 ОТГ. Водночас щодо ще 24 громад подано документи до Центральної виборчої комісії. Вони наразі очікують призначення перших виборів.
Ольга ПАНЧЕНКО