Петро Порошенко нагородив 117 поранених на Донбасі українських військових. Серед них — шполянські герої

16 січня 2016 року в Києві у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України відбувся вечір пам’яті героїв-захисників До­нецького аеропорту «Легендарні герої — «Кіборги», які боронили цей символ української незламності 242 дні. З нагоди річниці трагедії Донецького аеропорту Президент України Петро Поро­шенко нагородив «кіборгів», які за­гинули в останні дні оборони ново­го терміналу Донецького аеропорту й донедавна вважалися зниклими безвісти.

Серед нагороджених — загиблі шполяни Олександр Кондратюк та Станіслав Майоренко. У своєму указі №9/2016 «Про відзначення державними нагородами України» Президент нагородив за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі:

- орденом Богдана Хмель­ницького ІІІ ступеня — лейтенан­та медичної служби КОНДРА­ТЮКА Олександра Івановича (посмертно);

- орденом «За мужність» ІІІ ступеня — солдата МАЙОРЕНКА Станіслава Олексійовича (по­смертно).

Посмертну державну нагороду Олександра Кондратюка Петро Порошенко вручив його доньці Ангеліні, яка приїхала до Києва з мамою Мирославою.

Петро Порошенко від імені всього народу подяку­вав родинам за подвиг їхніх загиблих синів, батьків та чоловіків і вручив рідним і близьким героїв державні нагороди України.

Нагадаємо, 19—20 січня — річниця трагічних подій: через підрив терміналу ДАП загинули понад 50 бійців, які до останнього відстоювали цей плацдарм. Оборона ае­ропорту увійшла в історію і є однією з найбільш героїчних сторінок бойової звитя­ги українців, свідченням незламності сили духу, козацької честі і безумовної любові до Батьківщини.

У вечорі пам’яті взяли участь посадовці Міністерства оборони України та Генштабу Збройних сил України, духовенство, громадські діячі, волонтери, українські патріоти, мецена­ти, родини загиблих героїв та понад 200 учасників тих буремних подій.

Низько схиляємо голову перед героями в роковини ДАПу... Слава Героям!