73-річний черкасець Анатолій Вялець здійснив 150 кілометровий заплив і одразу ж потрапив до місцевої лікарні у Туреччині. Про це пише черкаське видання «Про все».
Черкаський плавець-стайлер Анатолій Вялець у здоланні багатокілометрових морських дистанцій не новачок. Нещодавно разом із своїм давнім партнером з морських марафонів Олегом Софяником він здійснив черговий вражаючий заплив, подолавши дистанцію у 150 кілометрів.
Прикметно, що рекордсмен екстремальних запливів та володар відзнак Книги рекордів Гіннесса севастополець Олег Софяник є визнаним дисидентом та кілька років тому був змушений покинути окупований півострів Крим. Анатолій Вялець завжди підтримував погляди колеги та залюбки брав участь у запливах з глибоким підтекстом. Черговий знаковий для обох стайлерів заплив присвятили деокупації Криму.
- Цей черговий наш спільний заплив, вже через Середземне море, ми присвятили пам'яті трагічної депортації кримськотатарського народу, а також деокупації Криму, - розповів Анатолій Вялець. - Я підтримав ідею мого давнього товариша Олега Софяника привернути увагу світового співтовариства до грубих порушень прав людини російськими окупантами в Криму. Відомо про затримання, арешти, тортури, обшуки, зникнення і вбивства інакомислячих. І про це майже не говорять вголос. Отже ми вирішили, що нашим голосом стане саме гучний марафонський заплив.
Заплив стартував 6 вересня вранці з узбережжя турецької курортної Аланії в районі живописної фортеці Казил Куле. Фінішували марафонці вже 8 вересня о 18:45 на узбережжі Північного Кіпру. Весь час плавців супроводжував катер NIHAN.
Як розповів нашому виданню Анатолій Вялець, заплив видався непростим. І спортсменам довелося на собі відчути всі принади глобального потепління та зміни клімату. Прісну воду доводилось економити. Хоча кожен споживав не менше десяти літрів на день. Власне пливли естафетою по три години з перепочинком.
- Змінювали один одного. Заплив був дуже важким через сильну спеку вдень. Вночі плисти було легше. Надихало бажання здійснити свою місію, - поділився Анатолій Ілліч. - Загалом заплив вийшов довжиною 150 кілометрів та зайняв 55 годин і 45 хвилин. На наступний день після запливу мені стало дуже погано. Причина – почали рухатись камені в нирках. Тепер мушу робити операцію. А спочатку, ще у Турції, мій товариш відправив мене з готелю до місцевої лікарні. Там поставили катетери і вже іншого дня повернули до готелю. І лише через один день я весь огорнутий в трубочки полетів у Запоріжжя, де мене зустріли рідні. Тепер, у Черкасах чекаю на ще одну операцію. Ось так часто закінчуються марафони. Проте я щасливий, що у свої роки і будучи у прекрасній спортивній формі спромігся достойно пройти намічену дистанцію.
Черкасець Анатолій Вялець відомий своїми багатокілометровими запливами плавець-екстремал. Нині має власну "Групу здоров’я", яку тренує в акваторії Долини Троянд. Отримав патенти на жилет для плавання власної конструкції та придумав спеціальні ласти, які дозволяють тренуватись у воді з максимальною віддачею.
У 2009 році на честь Дня незалежності України разом з тоді ще мешканцем українського Севастополя Олегом Софяником та ще одним відомим плавцем-моржем Олександром Толбатовим здійснив 90 кілометровий заплив в Чорному морі від Євпаторії до Севастополя.
Також 2010 року марафонці відправились підкорювати Мармурове море. І ще через два роки підкорили протоку „Босфор“ за п’ять годин. Той заплив спортсмени присвятили захисту інтересів сирійських християн.