ПИТАННЯ ПІЛЬГОВИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ХВИЛЮВАЛО НАЙБІЛЬШЕ

ІЗ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ І ПРАЦІ

На розширеному засіданні президії районної організації ветеранів війни і праці, яке відбулося на минулому тижні і яке проводив її голова Володимир Пустовіт, крім його членів, голів ветеранських організацій району, були присутні голова районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, міський голова Сергій Кравченко, сільські голови.

Одне із важливих питань, що розглядалось на зібранні і з якого виступив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Анатолій Ракітін, було присвячене пільговим перевезенням населення міським та приміським транспортом. Саме воно було одним із найбільш обговорюваних і на попередньому засіданні ради, яке проходило наприкінці 2015 року. Тоді ветерани висловлювали своє незадоволення роботою місцевого автоперевізника, звертались із проханням переглянути графік руху автобусів та пільгових днів, який би був більш прийнятним для багатьох пільговиків району, наголошували й на чемному ставленні перевізників до своїх пасажирів.

Присутній того дня на зустрічі приватний підприємець Віктор Сушко, який надає послуги з перевезення пасажирів, в свою чергу, пред’явив документи з прикладами збитковості деяких рейсів. Це, як зазначав Віктор Вікторович, пов’язано із подорожчанням пального, ремонтом автобусів, які експлуатуються тривалий час, і що лише за рахунок вантажоперевезень підприємства вдається перекрити збитки від пасажирських перевезень.

Тоді рада вирішила сформувати комісію, яка б вивчила питання щодо можливого поліпшення обслуговування населення за рахунок змінного графіку руху автобусів і внесла свої пропозиції.

Цього разу на засіданні знову це стало одним із головних питань, адже, як повідомив Анатолій Ракітін, раніше на пільгові перевезення виділялась субвенція з державного бюджету, а, починаючи з 1 січня 2016 року, надання пільг окремим категоріям громадян та фінансування витрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевої влади та місцевого самоврядування. У зв’язку з цим майже всі сільські ради уклали відповідні угоди щодо делегування таких коштів автоперевізнику.

Звучали й нарікання щодо таких угод. Зокрема, сільський голова с. Лозуватка Станіслав Бойко зауважив, що до сільської ради почали частіше надходити скарги від жителів села ― пасажирів-пільговиків про те, що з них беруть плату за проїзд. Тому Станіслав Миколайович запропонував обговорити і детальніше вивчити це питання, ретельно провести обрахунки щодо визначених сум, які повинні делегувати органи місцевого самоврядування перевізнику, адже кожен сільський голова добре знає односельчан, які користуються пільгами і які найчастіше користуються міжміським транспортом.

Присутній на зустрічі юрист Володимир Багатченко, як і попереднього засідання, порушив питання щодо переповненості деяких рейсів на районну лікарню, зазначивши, що відсутність рейсів о 10-ій годині та після 18 год. 20 хв., спричиняє неабиякі незручності жителям того мікрорайону, також закликав представників влади допомогти вирішити питання щодо збереження останнього вечірнього рейсу на школу-інтернат, про який йшлося як про збитковий.

Голова районної ради Олександр Кузуб нагадав присутнім, що минулого засідання, яке проходило в грудні минулого року і де порушувались ці ж самі проблеми щодо пільгового перевезення, радою було прийнято рішення доручити створеній комісії провести підрахунки і внести відповідні пропозиції щодо поліпшення обслуговування пасажирів. Та таких пропозицій досі не надійшло.Тож поки що жодних змін щодо перевезення пільговиків району не внесено.

Голова ради ветеранів Володимир Пустовіт також ознайомив присутніх з важливістю питання щодо збереження усіх історичних пам’ятників та пам’ятних знаків району, які з часом піддаються руйнації і потребують огляду їх технічного стану, запропонував задокументувати це з фото і надати відповідну інформацію у районний відділ культури.

Вже не раз на різних рівнях у районі порушувалось питання щодо увіковічення пам’яті жителів міста, ймовірно розстріляних в роки Другої світової війни в урочищі Довжик (де є сліди таких захоронень). І, як зазначив Володимир Минович, хоча обласний архів відповідного документального підтвердження цим фактам не надав, та всі ми, шполяни, маємо зберегти для нащадків цю пам’ять і зорганізуватися для проведення відповідних робіт з упорядкування цих місць.

Ще одне питання, порушене на засіданні ради, стосувалось розвитку вже існуючих музеїв та музейних кімнат, створення нових з висвітлення подвигу наших героїв-земляків на Євромайдані та в зоні АТО. Приємною новиною стало те, що з районного бюджету заплановано виділити близько 40 тисяч грн. на розвиток районного краєзнавчого музею, на відкриття там нових експозицій. Останнім часом тут проводиться активна робота з молоддю, організовуються екскурсії, виставки, майстер-класи та інші цікаві заходи, приурочені важливим подіям та святам. (Цього дня таку екскурсію було проведено в музеї і для членів засідання ради ветеранів війни і праці).

Завідувачка відділення соціальної адаптації Шполянського районного територіального центру Любов Майборода, надавши відеоматеріали, познайомила присутніх з роботою відділення. Заходи, які там проводяться впродовж тривалого часу, зазвичай об’єднують людей з обмеженими фізичними можливостями та представників старшого покоління, для яких цей центр став чи не єдиним культурно-духовним закладом, бо вони тут можуть не лише зустрічатися, спілкуватися, а й черпати для себе нову інформацію, відвідуючи організований для них «Університет ІІІ віку».

Насамкінець засідання активним членам ветеранської організації, а саме ― члену президії, колишньому заступникові голови ради ветеранів, активному учасникові хору ветеранів війни і праці шполянину Івану Павловичу Пугачу та голові ветеранської організації села Скотареве Юхиму Іллічу Бердаку були вручені державні нагороди ― медалі «70 років визволення України від фашистських загарбників». Їх привітали голова районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Козоріз та голова районної ради ветеранів війни і праці Володимир Пустовіт, яких своїми оплесками підтримали всі присутні на засіданні.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).