Пізнавальна екскурсія: Європа у нашому селі

На початку літа учні Лебединських НВК №2 і №3 здійснили екскурсію на Лебединський насіннєвий завод, де працюють випускники наших шкіл, мами і тата наших учнів. Тому виникло бажання у дітей і вчителів побувати з екскурсією на ньому. Директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко організував для учнів підвіз від шкіл до підприємства автобусом. Нам показали новий завод, збудований кілька років тому. Екскурсію проводив один із спеціалістів підприємства Валерій Булаєв. Дітям показали приміщення, в яких вони з захопленням розглядали новітнє обладнання для просушування, калібрування насіння кукурудзи. Учні були вражені побаченим: це величезні сучасні виробничі установки, які управляються комп’ютером, лабораторії, що визначають схожість насіння, цікаве обладнання для калібрування насіння та його конвейєрного транспортування для подальшої обробки і пакування у марковані мішки. Дітей цікавили питання про кількість працівників у цехах, освіту, яку треба мати, щоб працювати на такому сучасному передовому підприємстві, чи складно виконувати ту чи іншу роботу. І учні винесли з цієї екскурсії важливий для себе висновок: треба старанно навчатись, здобувати знання з технологій, іноземної мови, володіння комп’ютером.

Ми дякуємо керівництву Лебединського насіннєвого заводу за надану можливість оглянути підприємство європейського рівня, цікаве технологічне обладнання, устаткування. Адже для дітей важливо не тільки почути від дорослих, а й побачити своїми очима серйозність і вагомість підприємства. Тож ми вдячні нашому спонсору за екскурсію і хочемо восени, коли буде зібрана кукурудза, побачити сам виробничий процес.

Готуючись до екскурсії, учні дізнались, що завод у Лебедині засновано у 1846 році і нинішнього року нашому поважному підприємству виповнюється 170 років! Тож ми вітаємо всіх працівників заводу з ювілеєм та бажаємо успіху і процвітання!

Лідія ОСАУЛА, директор Лебединського НВК №2.