Пізнавальні екскурсії, веселі пригоди: на канікулах шполянські школярі побували у Львові та Києві

Мов одна мить промайнули осінні канікули. Хтось провів їх удома, разом із батьками, насолоджуючись нагодою відпочити, хтось продовжував штудіювати науки і відвідував додаткові заняття та консультації, які проводили учителі школи у канікулярний час, а от для 52 учнів 5 – 9 класів вони залишили яскравий спомин від знайомства з містами нашої країни.

Три незабутніх дні провели на осінніх канікулах частина учнів 8-Б та 9-А класів з класними керівниками Світланою Буз та Іриною Капелюшною у Львові. Львів – прекрасне місто з дивовижною історією, відомими архітектурними пам'ятками, надзвичайно цікавими традиціями і, безперечно, найсмачнішою кавою!

— Під час екскурсії ми відвідали Домініканський собор, церкву Святого Юра, Високий замок, Личаківське кладовище, Ринкову площу, взяли участь у пішохідній екскурсії «Таємниці підземного Львова», де ознайомилися з історією міста та постаттю її засновника короля Данила. Неймовірно цікавою була екскурсія в інтерактивну аптеку, де ми дізналися таємницю аптекаря однієї з найстаріших аптек міста і придбали ліки від нудної роботи, поганого настрою, — діляться враженнями діти.

   Львів – місто прекрасного, тому учні та вчителі відвідали Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, де переглянули постановку п'єси «За двома зайцями».

   1 листопада минав 101 рік від утворення ЗУНР, і саме цього дня на Ринковій площі всі охочі змогли прослухати коротку розповідь про ті події від учасника акції та сфотографуватися на згадку. Не минули такої нагоди і шполянські туристи.

   Придбавши пам'ятки на згадку, львівський шоколад і каву, діти поспішали додому, але, безперечно, везли не лише сувеніри, а й приємні спогади про незвичайні канікули в місті Лева!

     А от 40 юних мандрівників 5 – 7 класів разом з класними керівниками Мариною Лук’яненко, Оксаною Іванченко та Лідією Кунець відвідали столицю нашої країни місто Київ. Слід зазначити, що дехто з дітей побував у цьому місті вперше. Для дітей була проведена оглядова екскурсія; на яву, а не на картинці, чи по телевізору діти побачили Софію Київську, величний Михайлівський собор, який став прихистком для героїв Майдану під час революції Гідності, Володимирський собор. Юні туристи здіснили прогулянку Хрещатиком, відвідали алею Героїв Небесної Сотні.

       Цікаво було прогулятись і новозбудованим склянним мостом. Шквал емоцій та вражень залишився після відвідин Містечка професій, де школярики могли спробувати себе у різноманітних професіях, заробити перші гроші і,звичайно, витратити їх. А ще дорогою діти від душі наспівались пісень, жартували, розповідали цікаві випадки зі свого життя.

Всі екскурсії були здійснені завдяки батьківським комітетам класів, які збирали кошти, допомагали при оформленні дозвільних документів. Особлива подяка Наталії Звірянській — мамі, яка взяла на себе обов’язки медичного працівника.