Плетуть килимки і в’яжуть шкарпетки: як жінки із села Журавка допомагають воїнам 

Безліч плетених килимків та в’язаних теплих шкарпеток захисникам на фронт — це результати роботи волонтерської спільноти із села Журавка, що на Шполянщині. Точну кількість сплетеного та зв'язаного тут не обліковують, а з осені минулого року доводять, що наближати перемогу може кожен — своїми руками та часом. 

Понад півроку тому керівник філії села Журавка КЗ “Центру культури та дозвілля” Шполянської громади Віктор Лимар організував роботу серед селян із плетіння килимків, а потім місцеві жінки почали в’язати теплі шкарпетки військовим у холодну зиму.

“Щоб плести маскувальні сітки, потрібно було багато рук, одразу не вдалося зібрати скільки людей, аби оперативно виготовляти замовлення, — розповідає пан Віктор, — Потім дізнались від воїнів за плетені килимки, які їм потрібні і зручно слугують на позиціях у бліндажах. Іще вони їх беруть у танки”. 

Тож, аби бути корисними у тилу, хто як може, журавці почали зносити тканину з дому, розрізати на смужки і виготовляти килимки.

Як розповідає Віктор Григорович, потім сплетені тканинні килимки і в'язані шкарпетки привозили до Центру гуманітарної допомоги, який працює на базі Центру культури та дозвілля у Шполі. Далі через волонтерів міської громади вироби жителів села потрапляли військовим у різні фронтові точки.

“Невдовзі отримували від захисників фотозвіти з вдячністю. Це найбільше щастя для нас, особливо радіють жінки, які невтомно працюють вдома щовечора”, — сказав Віктор Лимар.

З матеріалами журавським волонтерам допомагають дві швейні фабрики у Шполі. Керівник філії ЦКД щиро вдячний їхнім керівникам і працівникам, адже на його запити швейні цехи безкоштовно віддають залишки тканини після виробництва.

“Буваючи у Шполі з робочим візитом, завжди заїжджаю, отримую вже підготовлені відрізки матерії для плетіння”, — дякує Віктор Лимар.

В'язання килимків теж справа не проста. Для вправності у роботі майстрині використовують спеціальні дерев'яні гачки, які для жінок відшукав і замовив керівник сільського закладу культури.

Ось так, поступово у Журавці зародився свій волонтерський рух і сьогодні замовлення від земляків-захисників із фронту збільшуються. Зараз плетінням займаються шестеро жінок, що продовжують допомагати війську: Валентина Корнієнко, Тамара Сташенко, Тетяна Лимар, Катерина Задорожня, Людмила Гончаренко, Неля Сташенко.

Нещодавно Благодійний Фонд "Воля" подарував трудівниця смаколики. В такий спосіб волонтери дякують журавчанкам за підтримку і єдність та працю.

Коментарі