По державну допомогу ніхто не поспішає

У нинішньому році, як ніколи, Уряд щедро пропонує сільгоспвиробникам України свою фінансову підтримку. Ще в лютому Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору, на що в державному бюджеті 2018 року передбачено 6,3 млрд грн. У минулому році ця сума сягала 5,5 млрд грн.

Цьогорічні урядові програми підтримки сконцентровані на найбільш пріоритетних напрямах АПК — тваринництві, фермерстві та кооперації, сільгосптехніці, садівництві та виноградарстві.

Серед особливостей — залучення банків для мінімізації участі чиновників у процесі виплат і забезпечення прозорості, прямі виплати громадянам (2500 грн за утримання теля до 1-річного віку), преференції для фермерів (компенсація 40% вартості техніки, 80% вартості українського насіння), акцент на підтримці кооперації (компенсація 70% вартості обладнання), збільшення компенсації за купівлю сільгосптехніки українського виробництва з 20% до 25% тощо.

Чи радо сприймають таку інформацію фермери Шполянщини? Про це ми запитали у начальника управління агропромислового розвитку Шполянської райдержадміністрації Володимира Коваля. За його словами, спеціалістами управління доведено до відома всіх сільгоспвиробників району про всі можливості, пропоновані урядом у цьому році. Однак звернень щодо участі у програмах поки що не надходило. Це пояснюється, зокрема, відсутністю бажання витрачати час на оформлення документів. Фермери переважно практикують брати звичайні кредити.

Можливо, шполянські фермери таки виявлять бажання скористатися компенсацією від держави, ще раз ознайомившись із урядовими пропозиціями.

Наталія ДАВИДЕНКО

 

До теми

Як отримати дотацію за утримання корів та молодняку

Прес-служба Мінагрополітики повідомляє, що для отримання дотації за утримання корів підприємство має подати до Міністерства такі документи:

  • заявку (в електронному — e-mail: info@minagro.gov.uaта паперовому вигляді – 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24);
  • довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;
  • копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року, засвідчену органами державної статистики;
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів.

Терміни подачі документів: до 1 квітня (відповідно до звіту щодо ВРХ станом на 1 січня) та до 1 жовтня (відповідно до звіту щодо ВРХ станом на 1 липня).

Для отримання дотації за утримання молодняку ВРХ власник має подати до місцевої сільської/селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

  • копії паспортів ВРХ;
  • копія паспорта громадянина України;
  • копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
  • копія документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.

Детальніше про компенсації в інших видах агросектору можна дізнатися, звернувшись до управління агропромислового розвитку Шполянської райдержадміністрації.