Початковий шлях художника

Існує чимало міфів про пошук призначення і надійні способи його пошуку. Психологи, коучі та бізнес-тренери стверджують, що легко досягти успіхів у багатьох сферах, якщо знайти своє покликання в житті. Як добре, коли дитина з раннього віку уже визначилась зі справою, яка їй справді подобається. «Шполяночка+» поспілкувалась із талановитою дівчинкою, ученицею 7 класу, Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 — гімназія», художником-початківцем — Юлією Виноградовою.

Дівчинка розповіла, що почала малювати з самого дитинства, це було звичайне захоплення, як і у багатьох маленьких дітей. Проте, Юлія згодом зрозуміла, що у неї надзвичайна жага до малювання та прагнення розвиватись більш професійно. Тому у третьому класі самостійно прийняла рішення піти до художньої школи. У її родині вона одна має такий талант.

Найбільше дівчинці подобається працювати з акварельними фарбами, акварельними та пастельними олівцями. Юля – дівчинка з тонкою натурою, яка відчуває щось споріднене з природою, саме тому до душі їй створювати пейзажі. Деякі картини вона малює сидячи на подвір’ї, спостерігаючи за такими непомітними, на перший погляд, дрібницями, деякі ідеї приходять до її уяви раптово, а щось бере на опрацювання з інтернету.

Свою майстерність дівчинка розвивала поступово. Спочатку вона дізналась, що нічого не малюється одразу — необхідно створити певну базу: кожен малюнок починається з геометричних фігур, які потім плавно з’єднуються лініями.

Розвивати талант Юлі допомагає її викладач Світлана Олександрівна Гаражун. Вона допомагає підібрати малюнок, підказує на недоліки, корегує.

— Це моя найулюбленіша вчителька, вона може замінити психолога. Завжди виважена, спокійна. З нею легко працювати, і хочеться. Можливо через це відвідують малювання дуже багато дітей, — каже Юля.

Працюючи над картиною, маленька художниця розслабляється після тяжкого дня, відчуває полегшення, абстрагується від навколишнього світу, створюючи свою атмосферу. Незважаючи на велике навантаження шкільними предметами, завданнями з художньої школи, Юля встигає малювати і для себе. Каже, що кілька разів навіть малювала на замовлення. Часто бере участь у конкурсах, різноманітних виставках, не лише на районному, але й на обласному рівні. Там посідає призові місця, здобуває певні нагороди.

У картинах, які вона створювала раніше, відчувається певна дитяча наївність, простота. Зараз дівчинка відчуває зріст, набуття великого досвіду. Її картини тепер наповнені змістом та передають настрій. Улюблена картина, якою надзвичайно пишається Юля — «Дівчинка в лампі». Сюжет цієї картини вона знайшла на просторах інтернету, він неабияк передав її тодішній стан. Малювати те, що відчуваєш — одна з головних запорук вдалої роботи.

Юля мріє після закінчення школи вступити до художньої академії, щоб розкрити себе ще більше та стати професійним художником. Вона вважає, що успіх у цій професії залежить від вправності та вміння, від наполегливості та цілеспрямованості.

Юлія ЗАРУДНІЦЬКА