Події Євромайдану є незабутніми

З нагоди річниці початку Євромайдану та Дня Свободи і Гідності 19 листопада в Шполянській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги відомої журналістки, нашої землячки Валентини Розуменко «Майдан…хто якщо не я?!». У ній вміщено понад 60 інтерв’ю з учасниками Майдану, які були героями і очевидцями революційних днів. Книга містить і спогади наших земляків, учасників подій на Євромайдані, Сергія Коваля та Дмитра Сови.

Про вихід цього видання «Шполяночка+» повідомляла читачів у попередніх номерах. Учасники Майдану та антитерористичної операції на сході України Сергій Коваль та Віктор Савчук ділилися своїми спогадами та думками про те, що відбулося в нашій країні. Вони впритул були наближені до смерті, виносячи мертвих побратимів з поля бою. Поряд на столі активісти організували виставку предметів, пов’язаних з подіями на Євромайдані, серед яких — кулі, каски, прапори, наліпки з вимогами до колишньої злочинної влади тощо. Всі ці речі поповнять експозиції районного краєзнавчого музею.

Свої вірші-присвяту Майдану прочитала поетеса Любов Грушник, а тематичні пісні виконали Олександр Меркотан, Вікторія Верба, Даша Меркотан та гурт «Срібні струни». Розповіді ведучих Акацат Надії та Матвієнко Тетяни супроводжувалися відеороликами «Мамо не плач, я повернусь весною», «Реквієм Небесній Сотні», що викликали в учасників презентації небувалі емоції, пов’язані з перенесенням у минулі буремні і трагічні події. Пам’ять всіх загиблих героїв було пошановано хвилиною мовчання.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).