Поділ нерухомості: як діяти, коли співвласники не можуть домовитися

Часто трапляється, що після вступу в спадщину квартира переходить у власність відразу декільком спадкоємцям. Також не рідше можна спостерігати ситуацію, коли проживати разом вони не можуть, а один із власників не хоче продавати квартиру і ділити гроші або ж виплатити іншому власнику його частину. Такі взаємовідносини можна вирішити в судовому порядку.

Як пояснює юрист Валерій Акімов, пише юридичний портал Протокол, один із власників може пред'явити позов про усунення перешкод у користуванні та (або) встановлення порядку користування квартирою (будинком). Наприклад, якщо одному власнику належить 1/3 частина трикімнатної квартири, то він може через суд виділити собі в користування одну кімнату. Кухня, коридор, ванна і туалет в такому випадку залишаються в загальному користуванні. За словами юриста, що стосується будинку – діє таке ж правило. Якщо один власник житла не може проживати разом із іншим у цій квартирі через особисту неприязнь, то на свої квадратні метри він може поселити квартирантів.

Як показує практика, після таких дій співвласник стає більш поступливим і згоден або продати нерухомість і розділити гроші, або ж виплатити іншому співвласнику його частину і залишитися повноправним господарем квартири або будинку.