Підживлювальні роботи на полях із озимими культурами, які агрономи зазвичай планують по мерзлоталому ґрунту, у сільськогосподарських господарствах традиційно розпочинаються в лютому-березні.
Підживлюють озимі перед початком їх вегетації мінеральними добривами, щоб вони мали силу та почали нормально рости. В ідеалі потрібно, щоб вночі ґрунт замерз, потім розкидати добрива по засіяній території. Вдень вода на ґрунті тане, а добрива надходять у землю. Тоді підживлення ефективно буде виконуватися.
Цьогоріч через снігопади роботи з підживлення затягнулися в часі аж до кінця березня. І все одно деяким аграріям довелося вносити добрива по сніговому покрову, що проіснував на полях добру третину весни.
Так, працівники СТОВ «Насіння» та СТОВ «Іскра», слідуючи агрономічним розрахункам, вносили аміачну селітру по досить ще товстому сніговому шару та морозному повітрі. У таких погодних умовах аграріям ще не доводилося виконувати робочі плани.
Спеціалісти Групи компаній ЛНЗ дочекалися майже повного сходження снігу і лише тоді розпочали роботи з підживлення посівів озимих культур, що значно змістило плани весняно-польових робіт із підживлення.
— На жаль, поки нам вдалося провести ці роботи лише протягом однієї ночі — позавчора. Наразі чекаємо сприятливих погодніх умов, щоб продовжити вносити мінеральні добрива, — розповів директор з аграрного виробництва компанії Роман Франчук.
Наталія СТОРЧАК