Поки рішення суду стосовно заводу запчастин не вступило в дію, потрібно зберегти обладнання

Минулого тижня в залі засідань Шполянської районної ради вже вкотре зібралися колишні працівники Шполянського заводу запасних частин. З трудовим колективом важливого підприємства-бюджетонаповнювача, на якому нині зупинено виробництво та звільнено близько 300 працівників, зустрілися голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, заступник прокурора району Федір Костюкович, заступник начальника РВ УМВС України в Черкаській області Вадим Різник. Присутні на зборах також були міський голова Віктор Заскалета, начальник районного відділення податкової інспекції Петро Стеценко, голова міського громадського формування самооборони «Оберіг» Сергій Кепша.

Зібрання ініціювали колишні працівники заводу, які віднедавна створили профспілкову організацію з метою вплинути на збереження майнового комплексу підприємства та відновлення в подальшому виробництва на ньому на користь української економіки та обороноздатності. За роз’ясненнями заступника прокурора району Федора Костюковича, рішення суду, яким завод відібрано з власності РФ та передано державі Україна, вступає в силу після місячного терміну з дати виготовлення тексту (це 20-ті числа червня). В разі подання відповідачами апеляцій, рішення не вступить ще на відповідний термін, тривалість якого поки що важко спрогнозувати. Тому є загроза того, що власником за цей час може бути здійснено збут обладнання. Цього колишні заводяни не хочуть допустити, адже нещодавно деякі з них разом з працівниками міліції перешкодили вивозу вантажу з металобрухтом з території заводу.

Тож разом із самооборонівцями вони і надалі пильнуватимуть за діями його нинішнього керівництва, аби не допустити вивезення майна. В цьому, за словами Вадима Різника, їм допомагатиме і РВ УМВС.
Володимир Потапенко в свою чергу запевнив колектив у тому, що про непросту ситуацію зі шполянським заводом поінформовані в Адміністрації Президента та в Кабінеті Міністрів. Після того, як майновий комплекс підприємства надійде на баланс Фонду держмайна, вирішуватиметься подальша можливість відновлення на ньому виробництва.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).