Кандидат в депутати до міської ради Ірина НЕВЕЧЕРЯ: «ХОЧУ, ЩОБ ШПОЛА ПРОЦВІТАЛА, А НЕ ЗУБОЖІЛА»

ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА

У політиці не вистачає мудрості, — у цьому переконана шполянка Ірина Невечеря (у дівоцтві Ірина Мальчик), яка є кандидатом у депутати до Шполянської міської ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Донедавна вона займалася бізнесом та виховувала дітей. Але вирішила кардинально змінити своє життя й допомагати землякам. Шлях політика тернистий та Ірину це не лякає, тим паче, що йде вона разом зі своїми, рідними земляками-черкащанами, яким, як і їй, небайдужа доля рідного краю.
— Пані Ірино, розкажіть, чим займаєтеся у повсякденному житті?
— Я підприємець у сфері торгівлі та громадсьгромадського харчування. Працюю у галузі вже 10 років, тож цей напрямок роботи, можна сказати, знаю від «А до Я». Після університету у мене була можливість переїхати до Черкас чи до столиці, але я повернулася до Шполи, бо ж вважаю, що треба розвивати своє, хоч і маленьке, місто. І ось уже десять років живу та працюю у Шполі. Скажу більше — я продовжую справу, яку розпочинали мої батьки. Це вони прищеплювали мені почуття відповідальності та обов’язку. Тож тепер я живу за принципом: зай-маюся тим, що люблю.

— Чому ж вирішили йти в політику?
— Передусім хочу зазначити, що за політикою до сьогодні лише спостерігала. Якщо вдасться перемогти, то буду в ній новою людиною. Однак, мене це не лякає, швидше навпаки — бачу в цьому чимало переваг. Передусім — це новий погляд на ситуацію чи проблеми. Ви питаєте, чому я йду в політику? Тому що, не знаю як вам, а мені набридло! Мені набридли порожні обіцянки наших політиків: про мир, про вихід із кризи, про подолання корупції, про європейське майбутнє та покращення стандартів життя. Подивіться що робиться з тарифами на комунальні послуги! Вас це влаштовує? Мене НІ! Тільки подивіться на роботу депутатів у Шполі! Вони граються у кулуарні ігри, забуваючи про своїх виборців і обіцянки, які їм давали. Хіба так можна?! Ти ж депутат і повинен дбати перш за все про інтереси шполян! І так мене це злило, що цього разу я вирішила сама балатуватися в депутати. Я розумію, що ставлю перед собою високу планку, але вірю, що зможу її досягти. Хочу, щоб наше місто процвітало, а не зубожіло. Наша країна, і наше місто, зокрема, заслуговує на значно краще майбутнє!

— Це амбіційні плани. Та чи вдасться переламати роками вибудовану систему?
— Я оптиміст і завжди вірю в краще. Якщо в депутатському корпусі буде більше однодумців, то разом можна подолати будь-яку систему, адже, як кажуть, «один у полі не воїн»! До того ж, думаю, що відремонтувати дороги в місті, навести порядок у житлово-комунальному секторі, привабити інвесторів насправді не так і складно, залучивши до цього небайдужих людей. От вам одинєдиний приклад: разом з підприємцями-однопартійцями домовились про зниження цін на певні види товарів для незахищенних верств населення і започаткували у нашому магазині соціальний відділ. Мені, як мамі, хочеться, щоб молодь не залишала рідне місто у пошуках кращого життя! Для цього потрібно створювати нові робочі місця та забезпечувати комфортними умовами проживання молодих спеціалістів. Окрім робочих місць ми маємо дбати і про дозвілля шполян. Вже давно хочеться, щоб у нашому місті був сучасний кінотеатр. Тож моє бажання — розвивати Шполу як соціально, так і культурно. Для такої роботи я маю і бажання, і силу.

— Хто для вас є взірцем та прикладом для наслідування?
— Моя мама! Увесь досвід та мудрість я завжди переймала та переймаю від неї. До того ж переконана, що саме мудрості та логіки не вистачає у нашій політиці. А привнести ці речі у сесійну залу можуть тільки жінки (посміхається — ред.). Вже давно відомо, що у жінок та чоловіків можуть бути різні погляди на одну й ту ж проблему. З власного досвіду знаю, що до кожної ситуації жінки підходять із мудрістю, а перед тим, як прийняти рішення, завжди аналізують проблему.

— Ірино, як родина сприйняла Ваше рішення йти в депутати?
— Як я вже казала, політика для мене — це нове. І, чесно кажучи, думала, що чоловік почне мене відмовляти від цього, але він мене підтримав. Це додало мені ще більшої впевненості та наснаги. Щодо дітей... Вони в мене школярі — сину 13 років, а доньці — 8. Але вони завжди моя найбільша підтримка і натхнення.

— Як гадаєте, чи вдасться встигнути всюди: і депутатом бути, і берегинею домашнього вогнища?
— Материнство дуже змінює жінок, відкриває в них до того небачені енергетичні ресурси. Мені навіть складно порівняти той обсяг завдань, що я встигала робити до народження дітей, і зараз. Головне, мати чіткий план на день, і робити сім’ю пріоритетом, тоді життя поветрає так, що і на роботі все вдається.

Інтерв’ю взяла Ганна ШВЕЦЬ.