Полювання на любителів «кайфу» розпочато

Шполянське відділення поліції Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області повідомляє, що з 23 травня 2016 року на території Шполянського району розпочався комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак».

Заходи, спрямовані на виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, перекриття каналів надходження наркотичних засобів до споживачів та недопущення їх витоку в незаконний обіг, триватимуть по 29 вересня 2016 року. У разі, якщо працівники поліції виявлять наркотичні рослини, то громадяни нестимуть як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

За незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин санкція статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді накладення штрафу від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

За незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин санкцією частини 1 статті 310 Кримінального кодексу України карається у вигляді накладення штрафу від 1700 до 8500 гривень, або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

За незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості понад 500 рослин чи конопель у кількості понад 50 рослин санкція частини 2 статті 310 Кримінального Кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Працівники Шполянського відділення поліції звертаються до мешканців Шполянського району та просять у разі виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель негайно повідомляти про виявлені факти телефоном: №102 або №5-24-20.

Ірина КУЧЕР, інспектор Шполянського відділення поліції.