Понад 300 мисливців перевірила єгерська служба держлісгоспів у ході рейдів минулими вихідними

Мисливствознавцями, єгерською службою та працівниками державної лісової охорони лісгоспів Черкащини протягом 2021 року складено 80 протоколів на порушників правил полювання, з них від початку відкриття сезону полювання на пернатих – 48 протоколів.

За словами Володимира Рибалки, завідувача сектору мисливського господарства обласного управління, у держлісгоспах області  функціонують 34 рейдові бригади, які попереджують та виявляють лісопорушення.. Приміром, тільки протягом минулих вихідних мисливствознавцями та єгерською службою держлісгоспів у ході рейдів було перевірено  понад 300 мисливців.

Порушення, які найчастіше виявляють  при перевірках, – це полювання без документів, а також полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, зокрема: полювання з під’їзду на автомототранспорті та на плавучих засобах з працюючим двигуном (порушення статті 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»).

До слова, автомобілі держлісгоспів, задіяні у рейдових патрулюваннях, обладнані GPS-трекерами, а рейдові групи забезпечені засобами фото та відеофіксації.

Довідково: 7 серпня на Черкащині стартував сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 26 грудня поточного року включно.  Днями полювання встановлено  середу, суботу та неділю.  Всього в області функціонує 55 мисливських господарств, з них 4 підпорядковані обласному управлінню. Решта­ – мисливські господарства системи Українського товариства мисливців та рибалок та інших користувачів. Офіційно в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства зареєстровано понад 30 тисяч мисливців.