Понад 38 мільйонів гривень минулоріч виділили для Черкаської області на шкільні автобуси

У 2023 році для шкіл Черкаської області придбали 18 автобусів, вартістю понад 38 мільйонів. Кошти виділи з державного бюджету, та бюджету територіальних громад області.

Олександр Шамрай, заступник начальника Черкаської ОВА, розповів під час брифінгу, що 30% коштів виділили громади, 70 % - державний бюджет та наголосив на важливості цих придбань.

"Забезпечення якісної та доступної освіти сьогодні є пріоритетом, наголосив Шамрай, - йдеться про доступне підвезення дітей до загальноосвітніх шкіл, а саме дітей із сільської місцевості".

За словами заступника начальника ОВА, характеризуючи 2023 рік умовою освоєння державної субвенції для придбання шкільних автобусів, розподіл, згідно з постановою, складав 38 мільйонів 600 гривень. Була проведена закупівля 18 автобусів у співфінансуванні з громадами області. 30% коштів виділили громади, 70% - державний бюджет. Із 18 автобусів закуплених у співфінансуванні, п'ять розраховані на дітей із особливими потребами. Із автобусів, які громади закупили самостійно, один такий автобус, - розповів Олександр Шамрай.

У зв'язку з тим, що дохідна частина бюджету громад у 2923 році, була позитивна, 19 громад придбали додатково 19 автобусів. Також, завдяки співпраці з організаціями, гуманітарними фондами, школи Черкащини отримали ще чотири автобуси від партнерів із Франції. Загальна кількість шкільних автобусів в області - 41.