Порядний той, хто своє право вимірює своїми обов’язками

З початку утворення цивілізації людина почала задуму­ватись над своїми правами. З покоління в покоління права вдосконалювалися, з’являлися нові, адже світ змінювався. В двадцять першому столітті люди мають багато прав, які б забезпечили їм комфортне і щасливе життя в суспільстві. Варто просто ці права знати! Тому на початку грудня кожного року в Нечаєвському НВК про­водиться Тиждень права. Цей навчальний рік не став винят­ком. Впродовж тижня учні під керівництвом вчителя право­знавства Василя Капелюшного узагальнювали свої знання про права та обов’язки, які має ко­жен громадянин України.

Протягом тижня проводився конкурс малюнків «Права дити­ни в сучасному світі». В ньому взяли участь всі учні школи. Діти намалювали багато малюнків про права, але найбільшу увагу кожного привертали ті малюн­ки, які зображували права дити­ни в умовах АТО.

Окрім цього було визначено найкращі малюнки, які намалю­вали Наталія Бойко, Аліна Тар­навська та Анастасія Рибак.

Не менш цікавим було зма­гання «Знавці права», яке проводилося для учнів 8—11 класів. В дружній атмосфері команди «Українці» та «Правознавці» відповідали на пи­тання, розігрували ситуації, встановлювали відповідності. Найактивнішими у змаганні були Наталія Мазур, Руслан Орел, Роман Зубрійчук, Вла­дислав Мороз, Вадим Колос та інші.

Впродовж тижня звучало ба­гато висловів і афоризмів про право, але найбільш точним є, напевно, вислів Лакордера: «Порядний той, хто своє право вимірює своїми обов’язками». Тож будьмо порядними!

Ростислав ТАРНАВСЬКИЙ, учень 9 класу Нечаєвського НВК.