Наша держава переживає сьогодні найтяжчий період за всі роки її незалежності. Ще ніколи наше сучасне суспільство не дивилося так близько в обличчя лихоліттю. Що таке війна, молодші покоління знали лише з підручників історії та розповідей ветеранів, а нині країна знову опинилася під її кривавим диханням. Однак, попри всі тривоги громада має задуматися про стан суспільної готовності до дестабілізації і військового конфлікту, який може дійти і до її території. З цього приводу в. о. начальника районного відділу МВС України в Черкаській області Вадим Кутовий провів на минулому тижні засідання «круглого столу» з представниками громадських організацій, в діяльності яких означена мета захисту громадського порядку, територіальної оборони та організації допомоги українській армії. У обговоренні актуальних питань взяли участь голова Народної ради Шполянського району Ігор Зачепа, представник міського громадського формування «Народна самооборона «Оберіг» Геннадій Бунзило, координатор районної громадської організації «Шполянська самооборона Майдану» Сергій Поперечний, помічник народного депутата України Ірини Геращенко Юрій Плосконос, голова районної громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів» Віктор Слюсар, представники засобів масової інформації.
Під час спілкування з громадськими активістами обговорено ряд питань, що стосуються настроїв населення, забезпечення правопорядку на території райо-ну за участю добровольців — представників вказаних вище громадських організацій, з метою попередження можливих диверсій з боку підозрілих осіб. У місті на даний час працюють приховані відеокамери спостереження, але на удосконалення цієї системи потрібні додаткові кошти. Громадяни повинні з розумінням ставитися до того, коли зайвий раз патруль зупинятиме авто для перевірки особи. В цей час зайва пильність може допомогти попередити небажаних подій. Потреба у роботі блок-посту поки що не є нагальною.
Не виключено, що найближчим часом в районі буде створено батальйон територіальної оборони, який формуватимуть зі 100 осіб. Доцільність такого кроку на даний час розглядається в депутатських комісіях районної та міської ради, оскільки для цього потрібні кошти у сумі не менше 1 млн. грн. Враховуючи загрозливу ситуацію в країні, яка фактично знаходиться в стані війни, напевно, і місцевій владі, і громаді потрібно приділити левову частину уваги заходам по комплектуванню та забезпеченню майбутнього батальйону матеріально-технічними засобами, озброєнням військовою технікою, передбачити фінансування на ці цілі з місцевих бюджетiв та за рахунок коштів благодійників.
Наталія ДАВИДЕНКО.