Повна модернізація та перебудова – яким буде майбутнє шполянських шкіл та дитячих садочків

Директори шкіл ще добре пам’ятають той час, як з простягнутою рукою ходили кабінетами освітніх чиновників з проханням виділити кошти на елементарне. Батьки з власних кишень допомагали чим могли. А регулярні побори стали нездоланною традицією. Три роки тому ситуація змінилась кардинально. Новообрана рада Шполянської ОТГ «взялася» за освітні заклади по повній – таких масштабних ремонтів галузь не пам’ятає з десяток років. І на цьому, говорять у міській раді, спинятися не збираються. Що ж нового «задумали» у міській раді та на що очікувати шполянським освітянам вже незабаром, у матеріалі «Шполяночка+». 

Перший заступник міського голови Шполянської ОТГ з питань ЖКГ Віталій Плетінь відверто пишається тим, що першим розпорядженням міського голови Сергія Кравченка була заборона у навчальних закладах збирати гроші з батьків.

Міським головою було категорично заборонено втручання в господарську діяльність шкіл. Всі ремонти у школах, закупівля необхідних витратних матеріалів тепер відбуваються, виключно, за рахунок бюджету громади, соціальних партнерів, каже посадовець.

При розумному розподілі коштів та наново вибудованому алгоритму дій цю проблему було вирішено докорінно. За три роки існування громади на ремонти шкіл із бюджету міської ради виділено понад 35 млн. гривень, на дитячі садочки – майже 12 млн. гривень. І це не межа. В планах – кілька дороговартісних проєктів, спрямованих на подальше поліпшення побутових умов у школах та дошкільних навчальних закладах.

Системний підхід до вирішення нагальних проблем у школах, котрі не вирішувались роками, а подекуди і десятиліттями, дозволив визначити пріоритетні напрямки. Такими, як не дивно, виявились відсутність вбиралень в приміщеннях навчальних закладів та їх неналежний стан, який ні функціонально, ні естетично не задовольняв ні школярів, ні викладацький склад. Як розповів Віталій Плетінь, за три роки питання було вирішено повністю. 

На це з бюджету громади було виділено близько 2 мільйонів гривень. Внутрішні вбиральні з’явились у всіх шполянських школах, а також навчально-виховних комплексах Кримок, Іскреного, Скотаревого, Лебедина і Капустино. Більше того, було навіть враховано потреби дітей з інвалідністю. Такий спеціалізований туалет обладнано у Шполянській ЗОШ №3, - зазначив посадовець.

Та не туалетами єдиними. Коли освітні заклади було передано у комунальну власність громади, вони потребували заміни вікон, дверей, даху та системи опалення (або її модернізації). Роботи вистачало. Та поступово спільно з директорами шкіл та відповідальними особами визначались основні напрямки ремонтів та нагальні потреби. Зокрема, було проведено ремонти у класах, придбано нові меблі. 

Та і на цьому шполянська влада зупинятися не збирається. Вже зараз у задумах є великий проєкт з утеплення шкіл, на який планується виділити близько 20 мільйонів гривень. Паралельно у Шполянській ЗОШ № 3 будується футбольне поле зі штучним покриттям.

Згідно цих проєктів передбачено повну реконструкцію даху Шполянської ЗОШ № 1. Передбачається утеплення та оновлення фасаду, замінять вікна. Також у планах утеплити Шполянську ЗОШ № 3 та Скотарівський НВК. Крім того, в одній із шкіл повністю буде оновлено харчоблок. Відповідну проєктну документацію уже виготовлено, подано документи на співфінансування з обласного бюджету. Проте через пандемію питання їх реалізації трохи загальмувалось, ділиться планами Віталій Плетінь.

Не обійшли увагою і дошкільнят. Наразі на 80% завершено ремонти вбиралень у садочках громади. Також завершили ремонт вкрай аварійних павільйонів у шполянському садочку «Сонечко», що по вул. Некрасова.  Здійснено поточні ремонти у групах, закуплено нові меблі. Регулярно здійснюються заміна та ремонти ігрових елементів на дитячих майданчиках садочків. У планах на цей рік – заміна старих гойдалок на нові в усіх ДНЗ громади.

Є і більш вартісні проєкти. Так, плануємо здійснити утеплення садочку «Зірочка», хочемо відновити дві групи у садочку «Калинка» по вул. Лебединській. На сьогодні вже виготовлена проектно-кошторисна документація, почались підготовчі роботи. Там приміщення повністю зруйновані, все потрібно робити з нуля – перестінки, каналізацію, опалення, розповідає Віталій Володимирович.

Загалом роботи вистачає. Тим більше її буде після виборів. Адже до громади приєднається ще близько десятка сіл, в яких є школи і садочки. По ним теж треба буде визначати потребу та першочерговість вирішення проблем.  

За словами Віталія Плетіня, насамперед буде здійснено аналіз стану цих освітніх закладів, їх наповнюваності, перевірки всіх систем – опалення, водопостачання тощо. Як вже повелось, спільно з керівниками цих закладів визначать пріоритетні напрямки, проблемні ділянки та пріоритетність. Але… все поступово.