Зібрана допомога доставлена в зону АТО

Минуло небагато часу, як розпочалася об’єднана волонтерська діяльність міського громадського формування «Оберіг» та активістів місцевого осередку ВО «Свобода», для потреб якої керівники району надали приміщення в ряді гаражів на території будівлі районної ради. Зібрані необхідні речі, продукти, благодійні кошти доставлені були днями в зону АТО власним транспортом, який відбув з нашого району в декількох напрямках.

Бійці-патріоти з нашого району є в багатьох добровольчих батальйонах. Поряд з Донецьким аеропортом (2 км) знаходиться село, де обстріли з боку терористів відбуваються щодня. Обороняє це село (не оприлюднюю назву) Український добровольчий корпус, сформований «Правим сектором», там воюють українці з усієї України. Зокрема, там є і наш земляк, житель Шполи, на якого вдома чекають батьки, молода дружина і двоє маленьких діток. Більшість представників цього корпусу дуже молоді, але вони вже мають бойовий досвід та велику силу патріотичного духу.

Забезпечення цього корпусу добре — і продуктами, і необхідним обмундируванням. Є один представник нашої Шполянщини і в батальйоні «Шахтарськ», котрий захищає Маріуполь. Також бере участь в обороні міста і батальйон спеціального призначення «Свята Марія» — перший християнський батальйон. Його завдання — розвідка та диверсія проти артилерії противника. Спілкуючись з представниками цього батальйону, стало відомо, що в них є потреба в крупах, хочеться «чогось солодкого», картоплі ж вистачає. «Держава нас забезпечила лише зброєю і патронами, а все інше — справа волонтерів, на яких зараз тримається армія», — зазначив комбат.

Побували ми в гостях і у батальйону «Черкаси». Слід сказати, що він добре забезпечений продуктами. Днем раніше в них гостювала голова Черкаської облради Валентина Коваленко, звичайно ж, не з порожніми руками. Ми до них дісталися під час дощу і на одному автомобілю із-за відсутності брезенту мокли боєприпаси. Отож потрібен брезент 6Х6, також потрібні цинкові труби для виходу диму з буржуйок і рулони поліетиленової плівки. Не всім вистачає зимових берців. Щоранку до бійців приїздить священик і проводить молебень. В порівнянні з добровольчими батальйонами, «Черкаси» забезпечені найкраще. Тому нам, волонтерам, потрібно звернути увагу на добровольчі батальйони — вагому частину українського війська, в яких несуть службу сотні патріотів України. Велике прохання комбатів — не оприлюднювати в ЗМІ місця знаходження батальйонів, прізвищ, рівня озброєння, щоб не сприяти ворогові. Бійцям були передані також листи, малюнки та плетені браслетки від дітей і дорослих земляків. Цим речам бійці раділи чи не найбільше!

Великий уклін за небайдужість та патріотизм висловлюємо головам вуличних комітетів та жителям Шполи, які надали допомогу військовим, що знаходяться в зоні АТО. А саме: головам вуличних комітетів вулиць Мар’янівська — М.М.Петрову (800 грн.), Ватутіна — В.Г.Волинець (680 грн.), Космонавтів — О.В.Горобець (1500 грн.), Орлова — О.В. Майстренко, жителям вулиці Крупської (300 грн.), працівникам міжшкільного навчально-виробничого комбінату (820 грн.). Велика подяка всім, хто надав продукти та теплі речі.

В суботу, 25 жовтня, ми разом з учасником АТО завітаємо до активних вуличкомів, щоб висловити персональну подяку небайдужим людям.

Ігор ЗАЧЕПА, голова Народної ради Шполянського району.