Працюючи на пасіці, багатієш не лише медом, а й душею

   Петра Пилиповича Колоса і у селі Кримки, і поза його межами всі добре знають.  Він відомий в районі бджоляр і садівник.

   І трудиться у своєму господарстві із самісінького рання  до смеркання.

   Колоси  мають великий сад, виноградник і пасіку.

   Сьогодні бджолине господарство  Петра  Пилиповича налічує 160 бджолосімей.

  — Удень ми з дружиною працюємо в саду і на пасіці. А вже коли смеркнеться, доводиться виконувати іншу роботу по господарству, – каже Петро Колос.

Петро Пилипович Колос та його дружина Ніна Григорівна ще наприкінці вісімдесятих  переїхали жити в село з міста, де мали квартиру. Діти стали дорослими, вилетіли з гнізда. А тут, у селі, і повітря чистіше, і є всі умови для господарювання.

   Петро Пилипович за фахом – механік з сільськогосподарських  машин. Працював у місцевому сільському господарстві на різних посадах: завідувачем гаража, майстерні тракторної бригади, бригадиром  будівельної бригади.

   На пасіці ж учився працювати ще  з дитинства. У його батька  була невелика пасіка. Коли Петро прийшов з лав Радянської Армії, батько дав йому три вулики,  щоб завести свою окрему пасіку. З них і почалося  це захоплення.

   — Ніколи не знаєш наперед, що саме стане вирішальним у твоєму житті. Тому треба вчитися справі, яка тобі до душі, досконало і наполегливо,— каже Петро Пилипович.

   Коли Колоси вже жили у Кримках, сталося так у житті, що Петро Пилипович захворів,  і після операції не зміг працювати на попередній роботі. Тож голова місцевого господарства, знаючи, що він  займається  бджільництвом, запропонував чоловікові піти працювати на пасіку.

   Тоді довелося взяти колгоспну пасіку у свої руки. Оскільки на той час вона була в занедбаному  стані, довелося  знищувати хворі вулики і замінювати їх своїми  бджолосім’ями. А вже згодом,  коли проходила  ліквідація господарства, викупив цю пасіку, відбудував всі споруди, які були на ній зруйновані.