Працюють за міжнародними стандартами якості

На сьогоднішній день на Шполянщині майже не залишилось діючих промислових підприємств, не виключенням є і галузь харчового виробництва. Проте один з заводів не тільки пережив кризові часи, а і почав працювати за новими правилами. Мова йде про ПрАТ «Шполянський завод продтоварів», яким нам варто пишатися, адже це єдине підприємство в районі, що працює за міжнародними стандартами якості.

Запорукою сталого розвитку ПрАТ «Шполянський завод продтоварів» вже не перший рік є  виготовлення смачної та якісної продукції, яку полюбляють не лише в Україні, а й далеко за її межами.

  Щодо смаку, то його легко перевірити скуштувавши вироби. А як щодо якості? Як дізнатися чи насправді споживаємо якісний продукт?

На заводі за якість продукції відповідає окремий структурний підрозділ – лабораторія. Вона працює безпосередньо на виробництві і забезпечує постійний нагляд за якістю сировини та за готовою продукцією. Лабораторія атестована на проведення фізико-хімічних та мікробіологічних випробувань.

Важливо, що вся продукція проходить поетапний контроль якості.

 Перший рівень контролю – це перевірка якісних показників вхідної сировини. Перевага надається сировині вітчизняного виробництва, саме тому ТМ «Жайвір» став одним з перших  екологічно чистих брендів в Україні. Проводиться оцінка і щорічно затверджується перелік постачальників. Якщо сировина не пройшла вхідний контроль – на виробництво її не допускають.

Наступним рівнем – здійснюється перевірка зразків в процесі переробки сировини.  А також постійний лабораторний контроль під час самого процесу виробництва продуктів. Як приклад, це може бути перевірка кислотного числа олії, в якій смажаться чіпси.

І останній рівень контролю – це перевірка кінцевого продукту, проводиться відбір зразків з кожної партії.

Тільки після проходження всіх етапів, готова продукція потрапляє до споживача, тож лабораторія є своєрідним віддзеркаленням роботи підприємства.

З 2006 року ПрАТ «Шполянський завод продтоварів» започаткував сертифіковану система якості. З  2013 року впроваджена система безпечності, згідно міжнародного стандарту ISO 9001. Відповідний стандарт є добровільним, тобто підприємство самостійно вирішує питання щодо його доцільності.

Та саме його наявність свідчить - політика виробника у сфері якості полягає  в особливій турботі про споживача. Щоб кожен купуючи продукт розумів, що купує не тільки смак, а і гарантовано високу якість.

 Про якість і смак продуктів харчування свідчать різноманітні нагороди  та зростаюча кількість дилерів підприємства. З впевненістю можна стверджувати, що «Шполянський завод продтоварів» є відповідальним виробником харчової продукції, який дотримується законодавчої бази держави спрямованої на безпеку  товарів для споживача.

Світлана КУДЕЛЬСЬКА