Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк розповів про нові норми споживання газу

Соціальну норму у споживанні газу змінено: відтепер виділяється не 200 кубічних метрів газу на місяць, а 1200 кубометрів на весь опалювальний сезон.

Про це у «10 хвилинах з прем’єр-міністром» 1 листопада заявив глава уряду Арсеній Яценюк. «Уряд ухвалив рішення щодо запровадження так званої соціальної норми: кожна сім’я, яка використовує природний газ для опалення власної оселі, отримує соціальну норму 200 кубічних метрів газу на місяць за ціною, яка вдвічі менша, ніж ринкова ціна газу — 3600 гривень, а не 7188. Ми провели аналіз обсягів споживання природного газу в будинках, які в середньому опалюють 76 кв. метрів площі. Це складає протягом опалювального сезону 1218 кубічних метрів газу», — додав Яценюк.

За результатами аналізу уряд ухвалив рішення змінити систему надання соціальної норми. «Раніше ви отримували 200 кубометрів газу на місяць. Якщо зекономили і спожили в жовтні не 200, а 100 кубічних метрів, то зекономлених 100 кубічних метрів газу у вас просто згорало, і ви не мали можливості їх перенести на листопад чи інший місяць. Зараз ми виділяємо не 200 кубічних метрів газу на місяць, а на кожну домівку виділяємо 1200 кубічних метрів газу на весь опалювальний сезон — на 6 місяців», — пояснив А.Яценюк.

«Це дає можливість у місяці, коли споживання газу буде меншим, зекономити необхідний обсяг газу, і коли температура буде нижчою, використати за найдешевшою ціною обсяг газу, зекономлений у попередньому місяці впродовж опалювального сезону», — додав прем’єр.

Також А.Яценюк повідомив, що наразі у газосховищах накопичено 17 млрд. кубометрів газу, що «дещо більше, ніж у минулому році». При цьому він зазначив, що для опалювального сезону необхідно додатково закупити майже 5 млрд. кубометрів газу та підкреслив важливість економного використання енергоресурсів.