Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Монетизація економії субсидій стимулюватиме енергозбереження»

Уряд працює над розробкою системи монетизації економії субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за опалювальний сезон, що стимулюватиме енергозбереження у домогосподарствах.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради під його головуванням з питань готовності до осінньо-зимового періоду 2016—2017 року у четвер.

— Ми хочемо створити механізм, за якого економія за опалювальний сезон по домогос-подарствах буде монетизована і направлена людям, щоби стимулювати економію, — повідомив він.

За його словами, система, над якою працює уряд, дасть можливість перерахувати у гроші і заплатити українським родинам за економію, досягнуту за результатами опалювального сезону.

Рішення буде прийняте після обговорення у тому числі з місцевою владою і повідомлено українським громадянам.

–— Ідея абсолютно правильна: зекономив — маєш отримати стимулювання та заохочення, — сказав Володимир Гройсман.

Глава уряду також зазначив, що штучне завищення норм на використання газу стало причиною необхідності проведення перерахунків. За його словами, минулого року були поширені хибні думки, що чим більшим є енергоспоживання, тим більшою буде субсидія. Прем’єр-міністр заперечив такий міф.

— За повітря ніхто нікому нічого не сплачуватиме, — підкреслив Володимир Гройсман.

У цьому контексті прем’єр-міністр закликав місцеву владу пояснити людям на місцях необхідність економії енергоресурсів.

— Чим більше збережемо тепла, тим більшою є вірогідність того, що ми зможемо зробити певні компенсації кожній родині, яка заощаджує. Заощаджувати сьогодні потрібно на усіх етапах виробництва, транспортування і споживання теплових ресурсів, — наголосив він.