Глава держави зауважив, що 11 червня є історичним днем для України — минулого року у цей день було запроваджено безвіз ЄС для українців, а сьогодні підписує цей Закон у присутності майбутніх та діючих лідерів, студентів Української академії лідерства.
Петро Порошенко наголосив, що для завершення формування антикорупційної інфраструктури не вистачало чесних, справедливих, об’єктивних і незалежних суддів. Він подякував за підтримку реформи судової гілки влади, яка передбачала ліквідацію імунітету суддів. Вони не повинні переслідуватись за ухвалене рішення, але якщо скоїли злочин, то мають нести відповідальність. Реформа також дала можливість для повного перезавантаження суддівського корпусу.
Президент нагадав, що до документу у Парламенті було запропоновано майже 2 тисячі поправок: «Думали, що двома тисячами поправок заблокують розгляд, або ми порушимо процедуру». Однак був дотриманий регламент і 7 червня депутати ВР проголосували за Закон.
«Це не кінець роботи. Це лише початок. Хочу звернутися до наших іноземних партнерів, бо законом передбачено інститут іноземних експертів, кандидатури яких нам мають надати міжнародні і авторитетні організації, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією і де Україна бере участь на міждержавному рівні. Прошу за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) для того, щоб ми запустили процес створення суду», — наголосив Петро Порошенко.
Глава держави також звернувся до Уряду і Міністерства фінансів терміново виділити фінансування, яке передбачено в бюджеті. «І головне — я звертаюсь до ВККС і Вищої ради правосуддя — готуйтеся до ефективної і напруженої роботи, бо суд нам потрібен цього року. Я нікому не дам зупинити цей процес», — наголосив Президент.
Петро Порошенко також звернувся до правників та юристів: «Не бійтеся. Беріть участь в конкурсі на посаду суддів антикорупційного суду. Бо чесні, сміливі, незалежні, професійні та патріотичні судді нам вкрай потрібні».