Президенти України та Європейської Комісії обговорили перспективи надання гуманітарної допомоги на відродження Донбасу

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Європейської Комісії Жозе-Мануелем Баррозу.

В ході розмови співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі, а також ініціативу Президента України щодо здійснення міжнародної гуманітарної місії для Луганська під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Петро Порошенко заявив про готовність до багатостороннього міжнародного обговорення врегулювання ситуації на Донбасі в Нормандському або Женевському форматі. Глава держави висловив побажання, щоб «українське питання» було внесено до порядку денного та отримало належну увагу під час наступного засідання Європейської Ради 30 серпня цього року.

Жозе-Мануель Баррозу підтримав ініціативу Президента України щодо гуманітарної місії та чітку позицію України, що вона має бути здійснена у відповідності із міжнародним правом. Він також повідомив, що Європейський Союз готовий виділити 2,5 мільйонів євро на гуманітарну допомогу для України. При цьому він закликав до створення спеціального координаційного механізму для надання гуманітарної допомоги та переміщення переселенців.

Президент України запевнив Президента Європейської Комісії у відданості наміру втілити мирний план на принципах: двостороннє припинення вогню, при моніторингу і верифікації ОБСЄ, звільнення заручників, контроль за україно-російським кордоном для припинення надходження бойовиків і озброєння та політичний діалог без жодних додаткових умов.

Президент Порошенко та Президент Баррозу також обговорили графік імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС, питання енергетичного співробітництва та відновлення переговорів щодо газу в тристоронньому форматі ЄС-Україна-Росія.

Петро Порошенко запросив Жозе-Мануеля Баррозу відвідати з візитом Київ. Президент Європейської Комісії подякував за запрошення та повідомив, що він розглядає можливість відвідати Київ для участі в міжнародній конференції «Ялтинська європейська стратегія» на початку вересня.

Ждерело: oda.ck.ua