Прийомна родина Лоцманів представила Черкащину на Всеукраїнському конкурсі

12 травня, напередодні Дня матері, у Запоріжжі
обрали найкращі відеоіосторії прийомних родин з усієї України.

Для Шполянщини ця подія є знаковою, оскільки Черкащину у цьому неординарному конкурсі представляла відома прийомна родина Лоцманів із Сигнаївки.

 

Як повідомляють організатори заходу, минулої п’ятниці на острів Хортиця з’їхалися прийомні родини з різних куточків України — від Львова до Маріуполя, на підбиття підсумків конкурсу «Ключі від родинного щастя», який втретє проводить благодійний фонд «Щаслива дитина». Цьогоріч на конкурс була подана рекордна кількість відеоісторій — більше 70-ти. Всі вони розказують про нове життя дітей у родинах. Оголошення результатів конкурсу та нагородження результатів було приурочено до Дня матері.

Діти із «нових» родин продемонстрували свої таланти, взяли участь у концертній програмі за участю Назара Хассана, фіналіста шоу «Україна має талант» та «Х-фактор», вихованців Володимира Артем’єва та дитячого хору школи мистецтв №3 м. Запоріжжя під керівництвом Любові Плечун. Запорозькі козаки показали гостям виставу і пригостили смачним кулішем.

Начало формы

Конец формы

Історія прийомної сім’ї Лоцманів

«Наша прийомна родина була створена 25 вересня 2009 року. Але перших синів ми взяли під опіку на рік раніше. До цього в нас народилося і виросло 4 доньки. Дуже хотіли сина. Першими в родині з’явились брати Максим і Рома. Максимко і свої 15,5 років не знав жодної букви і не вірив,що його можна любити. А Ромчик не знав материнської ласки,тому що більшість свого часу проводив з котиками та собачками,від яких і навчився повадок. Дітей готували до спецшколи для розумово відсталих. Але Максим за місяць навчився читати,а за два роки індивідуального навчання опанував програму 9 класів і пішов навчатися в ПТУ. 

Два братики Максимко і Віталик теж дуже відставали в навчанні,бо майже не відвідували школи в колишній своїй родині. Сьогодні Віталик закінчує 9 клас на достатньому рівні,а Максим навчається в педагогічному коледжі. 

Ще в нас є найменший Сергійко, який проживає з нами третій рік. 

Всі наші діти мають здібності і таланти,набули навичок. Ромчик і Максим люблять куховарити,і їх борщі і супи особливі,не кожна господиня так приготує. Ще вони люблять поратись по господарству і навіть вміють доїти корову. У них є власні інструменти: молотки, пилки, коси.Вміють користуватися бензопилкою і бензокосою.

Всі хлопці мають хист до співу. всі вони — учасники козацького гурту «Сини Гая» — лауреата міжнародних фестивалів та конкурсів. Ще наші хлопці відвідують музичну школу: всі грають на духових інструментах, Віталик ще на гитарі, а Сергійко — на фортепіано. Старші хлопці — активні учасники народного аматорського духового оркестру . 

Віталик відвідує танцювальний гурток, захоплюється репом, став переможцем районного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Голос рідного краю». Віталик і Рома — преможці районних спортивних змагань,члени збірної школи по футболу. Віталик займається в дитячій спортивній школі,член футбольної команди «ЛНЗ». Рома в минулому році став лауреатом другої премії обласного конкурсу талановитих учнів мистецьких навчальних закладів Черкащини, стипендіат премії голови РДА як талановита дитина. Був переможцем фестивалю «Таланти багатодітної родини», нагороджений поїздкою в «Артек» в 2013році. 

Наша родина з 2014 року займається волонтерством: сестри і батьки їздять до бійців з концертами і допомогою (з квітня 2014 ГО «Народна філармонія» дала понад 3 сотні концертів для воїнів на полігонах, в АТО, госпіталях, благодійні концерти по збору коштів для придбання необхідного бійцям), а сини допомагають збирати допомогу, плести маскувальні сітки, допомагають при завантаженні продуктів і речей першої необхідності в АТО».