23 грудня депутати Шполянської міської ради під час пленарного засідання прийняли міський бюджет на 2017 рік та затвердили дві програми: організації та фінансування у 2017 році громадських робіт та «Соціальний захист населення м. Шпола на 2017—2018 роки».
Як пояснив міський голова Сергій Кравченко,
міськрада прагне залучити більш широке коло жителів міста до участі в громадських роботах, що дозволить шляхом їх матеріальної підтримки та адаптації до трудової діяльності знизити соціальну напругу, а також сприятиме вирішенню проблем, пов’язаних з благоустроєм міста. Це також забезпечить тимчасову зайнятість осіб, які шукають роботу, надасть соціальну підтримку безробітним, в першу чергу тим, хто не може на рівних конкурувати на ринку праці і потребує додаткового соціального захисту.
— Міська рада ще більш тісно взаємодіятиме з районним центром зайнятості, роботодавцями, іншими соціальними партнерами, — підкреслив Сергій Кравченко, який додав, що сума коштів співфінансування програми на наступний рік становитиме 190 тис. грн. Минулого року ця сума складала 171 тис. грн.
Для чого потрібен соціальний працівник
Розглянули і питання щодо введення в штат міської ради посади соціального працівника, який займатиметься вивченням соціального стану проблемних категорій населення з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини. За інформацією керуючої справи Тетяни Герус, у місті станом на 1 грудня 2016 року проживає близько 9 тисяч сімей за межею бідності, 92 багатодітні родини, де виховується 294 дитини, 140 неповних сімей, які мають 271 дитину, 68 дітей-інвалідів, 93 родини учасників АТО, що виховують 65 дітей, 17 дітей-сиріт та інші.
— Як бачимо, такий фахівець конче необхідний у місті, щоб перейматись проблемами соціально-незахищених верств населення, — підсумувала Тетяна Борисівна.
Деякі депутати запитували, чи насправді є доцільним введення додаткової штатної одиниці в міській раді, адже соціальний захист вищевказаних категорій є основою роботи управління праці та соціального захисту населення, а при міській раді функціонує центр з надання безоплатної первинної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території міста Шпола.
Однак функції соціального працівника суттєво відрізнятимуться від завдань вказаного центру.
Слід зазначити, що ініціатива введення посади соцпрацівника у місті належить Шполянському центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, яким координується мережа соцпрацівників при місцевих радах району. Такі посади з 2012 року введені при десяти сільських радах Шполянщини, бюджет яких дозволяє їх утримувати. За словами в.о директора ЦССДСМ Галини Орєшиної, нині розглядається можливість введення посади соцпрацівника при Сигнаївській та Кримківській сільських радах. Галина Іванівна пояснює, що соціальний працівник мусить володіти фаховими знаннями з психології, соціології, психіатрії, знати законодавство, правові аспекти соціального захисту, теорії та методи соціальної роботи, уміти спілкуватися, оцінювати потреби та представляти інтереси людини. Він вивчає особливості сім'ї, встановлює відповідний «соціальний діагноз», виявляє інтереси й потреби сімей з дітьми, виконує соціально-побутову функцію. Зважаючи на озвучені Тетяною Герус цифри, охопити патронатом таку кількість «підопічних» у місті повноцінно зможуть не менше як чотири соцпрацівника.
Вислухавши наведені пропозиції й аргументи, депутати переважною більшістю голосів підтримали введення в штат міської ради посади соціального працівника.
Основні цифри міського бюджету-2017
Визначені доходи і видатки міського бюджету на 2017 рік представила депутатам начальник фінансового відділу міської ради Олена Волошенюк. За її інформацією, доходи міського бюджету у наступному році становитимуть 25640,8 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду — 24972,9 тис. грн., спеціального фонду — 667,9 тис. грн., у тому числі бюджет розвитку — 35,1 тис. грн.
Видатки становлять 25640,8 тис. грн., в тому числі загального фонду — 23572,9 тис. грн., спеціального фонду — 2067,9 тис. грн. Профіцит загального фонду становить 1400,0 тис. грн., напрямком якого є визначення передачі коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку для проведення робіт з капітального ремонту доріг міста Шполи.
Наталія СТОРЧАК.
У Шполі завершили реконструкцію існуючих мереж зовнішнього освітлення
Тепер у Шполі додатково мають світло ще 43 вулиці і 5 провулків. Загалом на це витратили 835 тис. грн. коштів з міського бюджету.
Наприкінці грудня по вулицях Братів Коломійченків, Довженка, Яблуневій, Калиновій, Каландирця, Незалежності, Рильського, Забережній і в частині вулиці Соборної встановили останні енергозберігаючі світильники.
Міський голова Сергій Кравченко неодноразово називав це одним із пріоритетів особистої роботи і роботи своєї команди. Так поступово, впродовж 2016 року, нові ліхтарі з’явилися не лише у центральній частині міста, а й на її околицях. Зазначимо, що й під час комплексного ремонтування доріг у Шполі, обов’язково встановлювали нове вуличне освітлення. Сергій Володимирович зауважив, що це зробили для зручності та безпеки мешканців, аби вони у темну пору доби могли нормально дійти до своїх будинків.