Привітання з 74-ю річницею визволення Шполи

27 січня — День визволення міста Шпола від нацистських окупантів під час Другої світової війни

Дорогі ветерани, учасники бойових дій, герої фронту і тилу!

Шановні жителі Шполянської громади!
Від щирого серця вітаю із річницею визволення Шполи від нацистських окупантів!

74 роки тому завершилась окупація Шполи, яка тривала майже два з половиною роки. Вона лишила по собі глибоку рану жалю й болю.

Десятки тисяч людей мирного населення були вбиті й закатовані. Тисячі юнаків і дівчат примусово вивезені на каторжні роботи.

Про лихоліття Другої світової війни сьогодні розповідають нам пам’ятники і обеліски, братські могили, біля яких ми завжди замовкаємо в скорботі.

Понад 600 шполян полягло на фронті. Цього дня шполяни згадуватимуть тих, хто тоді не повернувся, склавши голови на полі бою, чиї імена викарбувані на тисячах могил, а кому й судилося лежати десь на чужій землі під йменням Невідомого солдата.

Нині ще живі свідки тих жахливих подій та учасники визволення міста від нацистської навали.

Поки б’ються наші серця, наш святий обов’язок — закарбувати в пам’яті та передати нащадкам спогади про жахіття Другої світової і піклуватися про живих ветеранів, аби вони не відчували себе забутими.

На жаль, у нелегкий для країни час зовнішній агресор знову провадить свої загарбницькі плани на Сході України. Наша держава знову потерпає через нездорові політичні амбіції очільників сусідньої держави…

Знову ми втрачаємо найкращих синів.

Герої нашого часу, учасники АТО! Вони — нащадки тих, хто боронив країну в 1939-1945 роках, гідні сини своїх відважних пращурів. Подвиг ветеранів додає нам сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу, незалежність та суверенність нашої Батьківщини. Народ, який пам'ятає та шанує доблесть своїх пращурів — непереможний.

Вітаючи  шполян з Днем визволення міста закликаю пам’ятати і шанувати тих, хто пройшов випробування Другою світовою війною.

Щиро бажаю миру і злагоди, міцного здоров'я, довгих років життя, добробуту й благополуччя кожній родині.

Вічна слава героям! Слава Україні!

З повагою,

міський голова об’єднаної територіальної громади

Сергій Кравченко